Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia országban tényleg...

Francia országban tényleg esznek kutyákat? Ha igen akkor nagytestűt vagy kistestűt? Pl. :a mini - yorkie terriert megeszik?

Figyelt kérdés

2015. jan. 29. 06:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy esznek:d
2015. jan. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mini yorkie nem létezik. És nem kutyát, hanem békát és csigát esznek!
2015. jan. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Hogyne, a mini yorki áfonyamártással meg egy kis pirított csigával a vasárnapi családi ebédek állandó résztvevője egy civilizált nyugati EU-s országban. Biztosan. A piacon meg kilóra árulják a bordeaux-i dogot, mint helyi jellegzetességet. A finomlelkű franciák a puszilkodásmániájukkal titokban kutyákat esznek, mert jobb, mint a pulyka meg a marha meg más, legálisan kapható húsok. Tuti.
2015. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 ödi2 ***** válasza:
95%

:DDD

Még a Hot Dog-ot sem igen...:-)


Vietnámban azért kérdezd meg,h mit hoztak ki és ha azt mondják,h nurongi,akkor inkább kérj mást...


Amúgy nem kell annyira messzire menned,engem kb 15 éve kínáltak egy kis lengyel faluban levessel és csak azért nem ettem belőle, mert a túra vezető résen volt...


Egyébként én ettem a nurongiból két falatot,isteni finom volt,de egyúttal meg is undorított. Bennünk van a nevelés,mert a nurongit kifejezetten a húsáert tartják,ahogy nálunk mondjuk a nyulakat. De azért nem csúszott volna le több...

Én minden helyi specialitást megkóstolok külföldön,egyedül ez és a sivatagi patkány gyomrában érlelt,tevehere volt ami megakasztotta a mindent bevállalok sorozatom...:-)

2015. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Fujj basszus. Tudom, hogy szűklátókörű vagyok, de szerintem ezek totál beteg emberek. Tökre nem természetes a kutyát megenni, az egy társ, nem egy étel. Régen is max. éhínségek idején ették meg őket.

Amúgy nem, nem esznek Franciaországban kutyahúst, szerintem te a lóhússal kevered, mert az viszont tényleg kedvelt csemege volt náluk. Hogy most is így van-e, azt nem tudom. Nekem mindenesetre már ez is kicsit kiborító, pedig sosem volt semmilyen kapcsolatom lovakkal.

2015. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ödi2 ***** válasza:
90%

Olvass utána a nuronginak,de ez csak kekeckedés,nekem sem csúszott le több...:-)

Nem jo emlék...

A lovak nagy része ma is vágóhídon végzi és egyszer hallottam a frissen beküldött ló nyerítését. Hátborzongató volt...

2015. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Utánaolvastam, meg képet is néztem, írják, hogy húsáért tenyésztik, jó és? Nem írnák, hogy bármilyen genetikai eltérés lenne. Ha ránézek, nekem akkor is kutya, az ugrik be róla, hogy hogy hozná vissza a labdát, nem az, hogy hmm de fincsi lehet.

A lovaknak meg még szörnyűbb sorsuk van, ahogy írod, örülök, hogy nem vagyok lovas, mert még jobban elfacsarodna a szívem...

2015. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Ekkora baromságot már régen hallottam!

A franciák még azon is kiakadnak, ha egy libát vagy kacsát nem a törvényben meghatározott kereteken belül tömik, nemhogy kutyát...! (Most indult a parlamentben egy vita a bolgár libák importjának megszüntetéséről, éppen emiatt!)

A francia SPA (Association de la Protection des Animaux, Állatvédelmi egyesület) olyan pereket akaszt azok nyakába, akik rosszul bánnak az állatokkal (legyen az kutya, macska, kígyó, viziló vagy teve), hogy arról kódul, akit elítélnek!

A tavalyi statisztikák szerint a kb. 70 millió lakosú országban 63 millió kutyát,macskát, kanárit, arany- és egyéb halat, valamint még egy csomó más, nem haszonállat-számba menő társat tartanak.

Soha nem hallottál Brigitte Bardot mozgalmáról?

Ami pedig a lovakat illeti, hát én Magyarországon még láttam lókolbászt és lóbélszínt (ez utóbbi Franciaordzágban is kapható, de mára már alig van ilyen hentes, mert nem kérnek belőle.


Nem tudom, hol és kitől hallottad ezt az abszurdumot, de az illető nagyon el vot tévedve...

2015. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem is olyan rég volt lóhúsbotrány, nem is egy. Marhahúsként el lehet adni, akár nagy mennyiségben Nyugat-Európába, akár a sarki hentesnél.

Nyilván nem azért veszi őket a vágóhíd, hogy eltemesse őket egy fűzfa alatt. (Hiába ragaszkodó, a kutyánál sokkal érzékenyebb állatok.)

2015. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Erről csak annyit, hogy azt a húst, ami miatt a botrány kitört, egy holland cég szállította a franciáknak, ráadásul "halal" marhahúsként adnták el... :-(
2015. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!