Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kapta meg a 4. (kombiná...

Tegnap kapta meg a 4. (kombinált) oltását 14 hetes kiskutyánk, ma levihető?

Figyelt kérdés
Persze megkérdeztem tegnap az orvost is és azt mondta, hogy már a 3. oltás után levihető, de elmeséltem neki, hogy 2 éve volt egy kutyusunk aki a 3. oltása utáni levitelkor elkapott egy olyan betegséget ami ellen oltva volt. Azt mondta az biztos nem olyan betegség volt ami ellen véd az oltás! De a mostani kutyusunk ráadásul egy mopsz, aki még gyengébb fajta mint ő volt és azt elfelejtettem megkérdezni, hogy oltás után nem kell-e várni pár napot amíg kiteljesedik az injekció hatása? Tudtok ebben segíteni?

2015. jan. 30. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
4 kombinált minek egy kutyának? 6 hét parvo, 8-10 hét kombi, 12 hét veszettség elleni. 14 hetesen már régen kéne sétálnia, felfedeznie a világot.
2015. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úristen! Nem 4 kombinált, hanem a 4. volt kombinált (és a 2.)... Egyébként meg ha a te kutyád 2 évvel ezelőtt meghalt volna, mert elkapott valamit, mivel egyesek azt mondták levihető 3 oltás után, akkor nem tudom hogy állnál az új kutyushoz, én jobban féltem! Én sok embernek szoktam segíteni itt gyakorin amiben tudok, de csak normális hangnemben, megfelelő szövegértési háttérrel :) úgyhogy csak az ilyen értelmes, normális emberektől kérnék ezek után választ! köszönöm
2015. jan. 30. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Már a második után is levihetted volna. Megfelelő odafigyeléssel pedig már 8 hetes korától sétálhatna... A betegség meg mindig benne van a pakliban, egyik oltás sem véd 100%-osan.
2015. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Amit az egyes ír, az meg egy dolog. Minden orvos máshogy olt, más oltási programmal. Van, amelyik egy parvo, két kombi, van, amelyik 2 parvo, két kombi, stb.... Szóval erre nem lehet alapozni.

2015. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm. Akkor túl óvatos voltam, igyekszem bepótolni a lemaradásunkat :)
2015. jan. 30. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy óvatos voltál/vagy, de nem szabad túlzásba vinni. Az enyém már a tenyésztőnél is sétált, nálam meg 8 hetes korától, csak oda kellett figyelni, hogy ne olyan helyre vigyem, ahol sok kutya megfordul, ne szimatoljon kakit, pisit, meg ilyenek. De a szocializációt meg elengedhetetlen volt olyan fiatalon elkezdeni.
2015. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érzékeny vagy kérdező, máskor fogalmazz egyértelműbben, és akkor nincs félreértés. Amugy nem haragszom, nem vagyunk egyformák!!!
2015. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!