Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 10 hónapos...

Hogy tanítsam meg a 10 hónapos kutyusomnak az ül és fekszik parancsot?

Figyelt kérdés
Amikor tanítani akarom nem figyel rám amikor rászólok egy darabig figyel és utána megint nem !Unalmasan tanítok?
2015. febr. 1. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Előtte jól futtasd meg hogy fáradtabb legyen és egy kutyasuli sem ártana.
2015. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal gondolom próbáltad. Az én egyik kutyám is ilyen nehéz eset, bármit hall, rögtön szalad és kezdi az ugatást. Hiba volt vadászkutyát vennem. Elsőnek kis ideig tanítsd csak, minden nap többször 5-10 percet, jutalomfalattal, vagy esetleg vegyél klikkert. Szerintem a kutyasuli felesleges, otthon is meglehet tanítani, de ha neked könnyebb, és van időd vinni akkor próbáljátok ki a kutyasulit!
2015. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Vettem egyszer kutyasípot, és avval tanítottam (lehet nem arra való a kutyasíp, de bevált), és így mindig felfigyelt rám.

2015. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fáraszd le, aztán tanítsd :) A klikkeres módszer nagyon jó :)

Én a fekszket úgy tanítottam meg, hogy én is lefeküdtem a kutya mellett, és őt is letoltam, mondtam FEKSZIK, és megjutalmaztam. Az ülnél egyik kezedet (üreset) az orra elé teszed, jelezvén hogy ne ugorjon fel, a másikban pedig juti fali van. A másik kezedet, emeld a magasba és told előre, vagyis a kutya feje fölé, és az ha minen igaz autómatikusan leül...hogy láthassa a kaját, és mondd hogy ÜL! Határozott hanggal :)

2015. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 1. 17:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Klikkerrel egyszerubb, de en mostanaban ravezetessel tanitom uj dolgokra, es termeszetesen az elejen jutalomfalattal.

A szavakat kezjellel kapcsolom ossze, mert kulfoldon elunk, a kutyat magyarul tanitom, de masok jelenleteben angolul kapja a vezenyszavakat, kezjel segit sokat a kutyanak.

Nagyon gyorsan kepesek uj dolgokat

2015. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!