Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Második kutya -a lent leírtak...

Második kutya -a lent leírtak alapján - milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem lesz, de évek múlva szeretnék majd a kutyám mellé egy másodikat :)


A jelenlegi egy befogadott kan kutyus, 2 éves múlt. Ivartalanítva van. Terrier keverék, leginkább egy miniatűr bullterrierre hasonlít testileg.16kg. Nagyon energikus, rohangálós, imád durván birkózva játszani, ugatni, felfedezni, tanulni.


Személyisége: baromi makacs, akaratos, karakán kutya, a nagyoknak is simán nekimegy ha pl. a képébe másznak vagy csak nem tetszik neki valami. Bátor, domináns, tipikus "én vagyok a góré, mindenki másnak kuss" típus.


Nem tökéletes, de amióta 1 éve hozzám került, rengeteget javult, a kezdeti vadállatból egy néha pimasz kutyává vált. Szóval is le tudom állítani ha rosszalkodik, tényleg, tudom, hogy ha így haladunk 1-2 éven belül mintakutya lesz :)


Mindenképpen örökbe fogadni szeretném a másodikat is, felnőtt, akár öregebb kutya is lehet..


Milyen fajtákat tudnátok ajánlani? (Tudom, egyedenként lehet eltérés.)

Szempontok: ne legyen több kb. 20 kg-nál, legyen higgadtabb, konfliktuskerülő, barátságos típus.


Akikkel nagyon jól kijön a kutyám: beagle-ök (velük mindig), bullterrierek, staffordshire bullterrierek (a kicsi...), pumik, tacskók, vizslák, csivavák, jack russel terrierek, foxik. (És ezek keverékei.)


Akikkel nem annyira: boxerek, border colliek, shar-peiek, hiperaktív stafford szerű kutyák.


(Keverék is szóba jöhet, de azért kíváncsi vagyok mit ajánlanátok.)



2015. febr. 1. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én elsőre rávágtam volna,hogy beagle:D

Nekem is az van,és megmondom őszintén ilyen barátságos kutyát még nem láttam:D

Ha neki akar menni egy másik kutya(megugatja,vicsorog stb)ő csak néz,és nem érti szegény,hogy mit csinált rosszul,miért nem szereik:D

Csak elég "neveletlenek",de ha van hozzá türelmed,bátran ajánlom:)

2015. febr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:D

Hát...azt hiszem ez a keverék már eléggé megedzett engem XD

Mondjuk örülök azért egy kicsit, hogy egy nehezebb esetet fogadtam be, rengeteg dolgot tanultam vele a kutyázásról. :)


Volt már csivavám is amúgy, imádom a fajtát, szívesen tartanék megint, de ez a kis terrier tank biztos összetörné szerencsétlent XD

2015. febr. 2. 01:00
 3/4 anonim ***** válasza:
mennyit foglalkoznál velük? Mennyit mozognál?
2015. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ugyanannyit, mint most a terrierrel.

Napi 3 óra séta mindig megvan és sokat járunk kutyatársaságba, majdnem minden nap van kutyázás póráz nélkül (nagyon élvezi és el is fárad a végére, sprintel, birkózik). Minden nap gyakorolok vele alapvető dolgokat (marad, fekszik, hagyd, kerül, stb...) meg játszok vele ha van kedve (mostanában többnyire nincs, mert kitombolja magát a többi kutyával). Séta mondjuk 2 óra, kutyázás 1 óra.



Hétvégente ki szoktam vinni erdős részre, hosszú nyomkövető pórázon.


Én egyébként is szeretek sokat sétálni, úgyhogy ezzel nincs gond.

2015. febr. 5. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!