Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van valamilyen...

Moreno kérdése:

Valakinek van valamilyen tapasztalata erről a tanfolyamról?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 2. 21:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ne kanyarodjunk vissza légyszives megint erre a családi vs. sportkutyás témára. A Fritz egy nagyon nagy tudású szakember, aki nemcsak elméletben tud kutyázni, hanem szakmailag is nagyon sokat letett már az asztalra. Mutass nekem egy olyan embert ma Magyaroszágon, aki családi kutyás profi szakember:) Szerintem ilyen nincs. Minden kutya felnevelésének, és kiképzésének ugyanazok az alapjai.
2015. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Oké, ne menjünk bele, de akkor miért kezdted el mondani? :D
2015. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Friss tapasztalattal amúgy ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ahol ovin csak pórázon "játszhatnak" a kutyák, és kiröhögik a gazdát, ha azt mondja, hogy otthon nem bír a kutyával, meg annyit tudnak tanácsolni, hogy rántsa meg a pórázt, plusz hiába ígérik meg, mégsem hajlandóak kimenni házhoz megnézni, hogy mi a gond (mert sulin nem produkálja a kutya), ott hiába van szaktudás. Alkalmazni is kellene, meg odafigyelni a gazdák problémáira.

És bocsánat, hogy mégiscsak belementem, de mivel kapcsolódik a kérdéshez, mert a kutyakiképző tanfolyam minőségét jelzi, hogy a mindennapi életben mennyire hatékonyak az oktatók, gondoltam, megemlítem. Pályamunkát biztos sokkal jobban fognak csinálni az ottani kutyák, mint például a mieink, csak az átlag Fifikés gazdát igazából az érdekli legkevésbé. Ezért mondom, hogy van családi kutyás képzés, ahol a kutya-gazda viszonyra meg a mindennapi problémákra is odafigyelnek, meg munkakutyás alapú képzés, ami precízebb munka szempontjából, de sok hétköznapi probléma nem probléma a kiképzők szemében, még akkor sem, ha a gazda ezek miatt már meg akarna válni a kutyájától. Tetszik vagy sem, ilyenek vannak.

2015. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
feladom!!!
2015. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Feltételezésekkel nincs értelme előjönni.

Egy ilyen tanfolyamon általában nem egy ember tart előadást. Senki nem tudja, kik az előadók, csak megy a találgatás és a vita, mit is tanítanának és hogyan.


"Kiképzési és megerősítési módszerek ismertetése és gyakorlása. A kutya alapvető engedelmességi, ügyességi feladatokra tanítása. A kutyák társadalomba történő hatékony beilleszkedésének segítése, hozzászoktatás a városi közlekedéshez, utazáshoz, az új környezethez. A kutyák felkészítése engedelmes és kísérő kutya vizsgára, kiállításra, vagy tenyész-szemlére. Foglalkozások tartásának módszerei, kiképzési tanácsadás végzése."

Valóban úgy néz ki, nem tükör módszert adnának útravalóul.


Ez olyasmi, mint a szemináriumok. van belőlük bőven. És minden előadó mást mutat. Mégis érdemes mindegyiket meghallgatni, ha az az érdeklődési körébe beleillik valakinek.

Egy ilyen 6 hónapos gyorstalpalóval még senki nem válik kiképzővé.

2015. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!