Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutyának nincs tkja...

Amelyik kutyának nincs tkja szerintetek az keverék?

Figyelt kérdés
csak mert azért mert van egy német juhászkutyám , akinek a szüleinek volt törzskönyve de neki nincs. akkor ö nem is német juhászkutya csak keverék? azért kérdezem mert mióta megvan már több mint 100 ember biztos leállított az utcán és tett rá megjegyzést hogy milyen szép és milyen jó a kiállása , hol vettem stb... illetve állatorvos is mondta hogy hozza a fajta jelleget. Ha legközelebb valakivel erről beszélek akkor tettesem magam hülyének és vesszek vele össze hogy ez nem is német juhászkutya? illetve lehet hogy nem is kutya hanem farkas?
2015. febr. 4. 21:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
72%

Az.


Az én pit bull jellegű kutyámra, és husky jellegű kutyámra is rácsodálkoznak, hogy milyen szépek, ez igen, még az állatorvos is felismeri, hogy ez staffi vagy pit bull, attól még ugyanúgy keverék marad, mivel nincs törzskönyve. Ez van, ha tetszik, ha nem. Ez a szülők törzskönyves duma meg már annyira uncsi. Ja, az én apám meg hupikék törpike volt...

2015. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
93%
Igen, hivatalosan keveréknek számít, ha nincs törzskönyve, nem számít, hogy a szüleinek volt-e.
2015. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
19%

Nekem havanese-em van. Vele ugyan igy van

anya apa torzskonyv de ő nem. Megis mindenki leallit az utcan visszafordulnak hogy lathassák még mert nagyon sok ember szerint gyönyörű :)

2015. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az is furcsa, hogy egyesek az alapján mérik a keverék/ fajtatiszta kutya közti különbséget, hogy mennyi ember állítja meg őket az utcán. Akkor ha nekem lenne egy törzskönyves rotim, de nem állítana meg naponta 100 ember az utcán, hogy milyen szép, akkor az már keverék lenne?
2015. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
87%

Semmivel se tudod bizonyítani, hogy fajtatiszta és hogy kik voltak a szülei, tehát nincs semmi alapod azt állítani, hogy fajtatiszta.


Amúgy se tudom elképzelni hogy ez valóban olyan kardinális kérdés lenne az utcán. Tőlem még sose kérdezték a kutyáim származását, Ha nem mondom a bernáthegyire, hogy csivava, akkor általában elhiszik.


Az meg, hogy hülyének tetteted-e magad, a te dolgod, de úgy látom, hogy itt a gyakorin már elkezdted.

2015. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
33%
Engem nem is nagyon érdekel, hogy van-e törzskönyv, nem lesz attól jobb egy kutya semmivel, csak drágább. Csak tenyésztőknél van igazán nagy jelentősége.
2015. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 A kérdező kommentje:
Nem uncsi , mert azzal hogy az apád törpike volt azzal nem mondasz igazat de én azzal nem hazudtam hogy a szülei törzskönyvesek voltak .de akkor hú fene köszi! akkor át kell íratnom az oltási könyvét , chipjét meg az állatkorházba/gyógyszertárba az adatait. Hát nem de hülyék ezek hogy német juhászkutyának írták/nézték/nézik. Sok vita vár rám úgy érzem ...
2015. febr. 4. 21:56
 8/101 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalosan fajtajellegű keveréknek számít, csak DNS vizsgálattal lehet 100%-ra megállapítani, hogy valóban törzskönyvesek-e a szülei. Az, hogy az emberek azt mondják rá, hogy szép, még nem sokat jelent. Például a beagle jellegű kutyámra már mondtak erdélyi kopót, pedig teljesen beagle színezete és kiállása van. Tehát ha az ilyen szakértők "megszakértik" a kutyát, akkor rá kell hagyni(nagyon ki tudnak ám állni a képzelt igazukért), azt mondani nekik, hogy német juhász, nem ecsetelni, hogy fajtajellegű keverék mert nincs törzskönyve.
2015. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
87%
Nem bizonyíthatóan fajtatiszta, tehát a fajta szempontjából keverék, a fajta bemutatására alkalmatlan, tenyésztésre alkalmatlan. Ettől még teljes értékű kutya, csak nem kell olyat belehaluzni, amit nem tud :)
2015. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 A kérdező kommentje:
Bizonyítási dolgot nem értem ha nem tudod bizonyítani hogy nem vagy kínai. akkor kínai vagy ?
2015. febr. 4. 22:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!