Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MI az ideális bőrpóráz hossz...

MI az ideális bőrpóráz hossz kisebb, vizsla keverék kutyának?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 kiló körül van, max 18 kg lesz. Szeretnék egy fix pórázt venni, egy szimpla bőrt, de nem tudom a megfelelő hosszokat, hogy mi az optimális. Erős textil kiképzőpóráz van. Én kifejezetettn egy bőrt szeretnék az ebayről rendelni, de többféle hosszal árulják ugyanazt az erősságet. Van 50 inch, az 127 centi, van 6 láb hosszú, az 182 cm. Elsősorban arra kell, hogy az utcán, járdán eljussak vele a parkig, ahol rohangáltatni szoktam, vagy a parkban meg tudjam kötni megfelelő esetekbem. Szóval ebben kéne tanács. (A "minek neked a bőrpóráz, nem az a jó" "Nekem nem bőr van és teljesen jól elvagyok vele", "Ne vegyél bőrt, mert ezért meg azért rossz, és csak baj lesz vele", stb stb. típusú kommentelők kíméljenek. Kizérólag az optimális bőrpóráz hosszra vagyok kíváncsi (ami nyilván ugyanaz, mint a nem bőr, csak én azt szeretnék). Köszönöm!
2015. jan. 25. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A hosszúság attól függ, hogy hogyan is szeretnél majd sétáltatni. Ha mondjuk nem akarod, hogy folyton láb mellett menjen és mondjuk a zöld övezeteknél szimatolhat pórázon, akkor érdemes egy kb. 1,5 méteres pórázt venni. Ettől hosszabb csak akadályoz és nem győzöd majd fogni, meg feltekerni a kezedre....


Viszont ha az a terv, hogy a-ból b-be eljuss a kutyával, úgy, hogy ő végig láb mellett menjen, akkor elég egy kb. 30-50 centis "vezető" is.

2015. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A hosszabbat mindig lehet rövidebbre fogni, a rövidből - legalábbis egyből - viszont nem lehet hosszabbat csinálni. Így rövidet én csak akkor választanék, ha a kutya sokat rángat, vagy valamiért célszerű állandóan láb mellett tartani.
2015. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekünk a német juhászunknak egy másfél méteres és egy 1,2 méteres van. A másfél méteres bőr, ezt "szimatolós, újságolvasós" sétához használjuk, az 1,2 méteres textilt kiképzéshez. A 1, 5 méteres bőrt , ha vezetni akarom, átveszem a jobb kezembe, és a ballal a megfelelő hosszúságra engedem.
2015. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát ez mindig attól függ, hogy neked mi kényelmes. Én az 1,2-t tartom ideálisnak A-ból B-be közlekedésre, de van egy 1,4-esem is, azt azért szeretem, mert konkrétan előttem is tud menni a kutya (német juhász keverék) úgy, hogy nem lépek folyton a lábára. Viszont azt meg már kényelmetlen magamra akasztani, amikor elengedem. Szóval ha választani kell erre a célra, akkor szerintem 1,2 m.
2015. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ja igen, vagy ugye a rövidvezető, buszozni is azzal szeretek, gyakorlatilag csak ráakasztok egy karabineres foganytút a kutyára, és megyünk, nem kell szívni a póráz tök felesleges részeivel :)
2015. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan gurtnis van, de az a fajta amin vannak karikák és be lehet állítani a kívánt hosszát. Jó kis találmány, mert ha olyan helyen vagyunk akkor a leghosszabbra kapcsolom, ez kb. 150 centi. De ha városban járunk, akkor rövidebbre alakítom 100-120 centisre körülbelül. Én is a bőr híve vagyok, de a boltban ezt mondták, hogy ez ugyanolyan erős, jó kis póráz. Nekem egy nagyon húzós kutyám van, ez meg erősített dupla gurtnis
2015. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem 20 kilósom van, de jobban szeretem a hosszú, 2 méterhez közelítő pórázakat. Ez egyéni ízlés dolga.
2015. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ!!! Igen, az én kiképzőmön is vannak karikák, hosszállítós, de szeretné mellé egy egyszerű, kézműves bőrt. Akkor ezk szerint a leírásotok alapjén az 50-52 inch lenne a megfelelő, ami 127-130 centiméter. Megmondom őszintén, ilyet szeretnék venni: [link]
2015. jan. 25. 14:21
 9/20 anonim ***** válasza:
Jo valasztas, nagyon tetszik. Sajnos az en huzos staffimnak ilyesmi szoba sem johet.
2015. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Sajnos az en huzos staffimnak ilyesmi szoba sem johet."

Ezt kifejtenéd? Miért akadályoz egy bőrpóráz abban, hogy leszoktasd a kutyát a húzásról, és mégis mi az, ami jobban beválik? :D

2015. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!