Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le a...

Hogyan szoktathatnám le a kutyámat a "kunyerálásról"?

Figyelt kérdés

Sajnos, mikor hozzánk került a kutyus még fiatalkorában, néha-néha adtunk neki falatkákat, mikor ettünk; sosem volt még kutyánk azelőtt, nem is gondoltuk, hogy ezzel úgymond elrontjuk a nevelését.

Mostmár, hogy jópár éves, odáig fajult a dolog, hogy állandóan kunyerál, sehogy sem tudjuk leszoktatni erről a szokásáról. Ráadásul egyre rosszabb: az utóbbi időben szó szerint hisztizik, felugrik ránk a mellső lábaival, kaparja a térdünk, nyüszít, néha még ránk is ugat, ha nagyon "kilátástalannak" látja a helyzetét. Képtelenség tőle rendesen enni.

Nem szoktuk tömni a kutyát, nem is tömtük soha a mi ennivalónkkal, hogy ennyire hozzá legyen szokva ehhez, ezért is nem értem, hogy jutott ilyen szintre az ételért való könyörgésben. Az a pár kis falat ennyire a fejébe szállt? Minden nap egyszer, késő délután kap enni, rendes adagot, nem hinném, hogy tényleg éhes lenne...


Hogy tudnám erről leszoktatni, nincs valami ötletetek vagy tapasztalatotok? Már nagyon zavaró. :/


2010. febr. 10. 10:29
1 2
 1/12 duhaj ervin ***** válasza:
39%
HÚ,ha már jó pár éves szerintem már hagyd,hadd kunyizzon!Az én "bejglim" Csak két éves,de nem tudtam leszoktatni.Nagyokat nevetünk,mikor ránézünk és elkapja a fejét,mintha rajtakaptuk volna valamin.Persze csak a kunyizás van,nem kap kaját,csak egyszer egy nap.Ne adj neki még falatot sem.Sok sikert!
2010. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám tölem nem kunyerál,mert tudja,én az asztalnál nem adok neki.Ha befejeztem az étkezést,a húsmaradékot,csontot megkapja az ő tányérjába.

Az anyukám viszont sutyiba eteti az asztal alatt,így töle el is várja.

Szeritnem egyszerüen ne adj neki,de jutalmazd meg,ha nem kunyerált!

Egy idő után leszokik róla,mert tudja,hogy nem kap.

Az ugrálásról is le tudod szoktatni.A nem szócskát hagosan,egyértelmüen használd,és told el magadtól a kutyát.Persze minden jó tettet jutifalat kisérje!

Kitartást,és sok sikert kíánok!

Egy gazdi

2010. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Spektrumon minden hétköznap délelőtt 10óra 15kor van egy kutyanevelési tanácsadó nőről szóló műsor.Ha tudsz rá idöt szakítani nézd meg,mert nagyon hasznos tanácsokat ad a kutyatartóknak.A címe A póráz két végén.
2010. febr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Megfogadom a tanácsotokat, remélem, sikerrel járok! :)

2010. febr. 10. 10:56
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

fordíts a dolgon.

mikor kunyerál, sose adj neki,és senki más sem !!

mindig tegyen a falatért valamit: leül,fekszik, stb.

így előbb utóbb megérti,hogy csak akkor kap ha megdolgozik érte.

mivel te rontottad el , itt az ideje rendbe hozni.

nem fog gyorsan változni

2010. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor étkeztek, ne legyen ugyanabban a helyiségben. Ki kell onnan parancsolni. Ha kimegy, megdícséred, kaphat jutalomfalatot is.


Maradj következetes, és a családban mindenki legyen az, az anyukád is. Az asztalról SOHA nem kaphat, csak miután ti befejeztétek az étkezést.


A Póráz két végén nagyon jó sorozat, az egyik rész épp két ilyen kutyáról szólt, akik annyira elkanászodtak, hogy étkezés közben felugráltak az asztalra, és lelopták onnan a kaját. Az egyik kutyát sikerült megnevelni, a másik azonban harapóssá és megbízhatatlanná vált, azt sajnos el kellett altatni. :-(

2010. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a te anyukád etette sunyiban, hanem az egyik válaszolóé. :-)
2010. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

*****

Olvasd el ezt a könyvet! Az író megtanít a helyes kutyanevelésre.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi olyan nehéz ezen, egyszerűen nem veszel róla tudomást. Lehet hogy zavaró egy ideig de mást nem nagyon tudsz tenni. Ezért is nem hiszem hogy valakinek "nem sikerül" Hát nem a kutya a főnök, és mi vagyunk elvileg azerősebbek meg az okosabbak.
2010. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

üdv!

azt olvastam egy kutyás lapban hogy hagyjuk figyelmen kivül vagyis probáljuk meg ugy megjátszani a dolgot hogy mi vagyunk a domina mi döntjük el h mikor eszik mit és mennyit

nem szabadna asztalnál 2 lábon álva kaját kapnia azt kell bent rögziteni mint pl:falkában a falka vezr eszik elöször majd aztán a többi ezt a helyzetet kell fel eleveniteni!

2010. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!