Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le erről...

Hogy szoktathatnám le erről kutyámat?

Figyelt kérdés

A kutyám labrador retriever fiú, és elég domináns, kint mikor sétálunk ha meglát egy kutyát, már borzolja a hátán a szőrt, és ugat is. Ez ellen mit tudnék tenni?

A másik pedig, hogy nagyon húz és én hiába rántom meg, és mondogatom neki, hogy lábhoz csak akkor jön mellettem, ha valahova oda akar menni szaglászni, az úton pedig húz tovább. Ezzel mit tudnék kezdeni?


2011. okt. 12. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítsd ha nem akarod tenyészteni. A pórázas húzós dolgot már kölyök korában korrigálni kellett volna.
2011. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát akkor is visszarántottam, rá is szóltam ,de ugyanúgy ment tovább.
2011. okt. 12. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhász kutyám volt és ő is mindig húzott,nem fogadott szót.Drasztikus megoldást kerestem,raktam rá csegecses nyakőrvet.Amikor húzott befelé fordítottam a szegecseket,amikor szótfogadott kifele fordítottam.Használt a dolog,mert nem igazán tetszett neki a szegecs szúrása....
2011. okt. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha rángatod a pórázt nem mész semmire,ott kell tartani1,2 másodpercig nekem bevált :) sok szerencsét!
2011. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ajánlom a fojtónyakörvet. Ha megfelelő méretű, természetesen nem fojtogatja a kutyádat, csak egy picit megszorítja (kb. olyan, mint ha egy anyuka kézen fogva sétál az óvodás gyermekével, és egy kicsit megszorítja)
2011. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fojtónyakörv! ne féllj, nem fújtja meg, de a labradorokat én mindig evvel tanítottam sétálni, és felnőtt korukra, szépen, láb mellett mennek. Ha húz fojtóval is, akkor megfordultok 1 kis kört téve magad körül, majd ha megint húzna akkor újra- és újra. Nálam ez a módszer vállt be.
2011. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
eleinte azzal volt setaltatva kb egeszen ket eves korig, de valtottunk rendes bor nyakorvre mert a nyakanal a szort nagyon szet szedte-szerencsere azota mar visszanott neki. (bocsi hogy ekezet nelkul irok, csak telefonrol irok)
2011. okt. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!