Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól tanitható a kiskutya?

Gabooc20 kérdése:

Mikortól tanitható a kiskutya?

Figyelt kérdés

#kiskutya #tanitahó
2015. febr. 5. 11:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
5.ös szerintem is egyformák, az enyém is kan és sokszor ő akar lenni a főnök. Sokszor előfordul, hogy rászolok, hogy nem szabad, ő meg vissza ugat és morog, pont mikor egy kisgyerek visszabeszél.. Sokan mondták a környezetünkben hogy, nagyon fura jellemü kutya. És a harci ösztönökről ne is beszéljünk.. hisz elég durva fajokból van. simogatni sem nagyon lehet mert indulásból tátott szájjal megy az embernek :P Nemrég talákozott egy felnőtt huskyval, akinek nagyon nemtetszett az én kiskutyám, ha ne legyen pórázon biztos szétkapta volna, nagyon kivolt, ez enyém meg csak nézte és már ment volna a huskyhoz, szóval merész. :D
2015. febr. 5. 11:44
 12/13 anonim ***** válasza:

Na igen, pont ezt a kakaskodást említettem, hogy felül akar kerekedni. Én olyankor ha visszamorog rám, le szoktam neki keverni egy taslit ( nem úgy hogy fájjon neki, csak hogy meghátráljon, hiszen én vagyok a gazdi, ő meg a kutyus). Elég jól tolerálja, nem fordul vissza, max játék közben visszaharap, de azért ismét tasli jár. Ez szerintem kell, a tanulási időszakban, mint határvonal. így tanulta meg pl azt is, hogy nem ugrálunk fel a székre, vagy pl azt, hogy nem húzzuk a gazda lába szárán a nadrágot. A taslinak hála nem csinálja. Persze nem kell nagyot ütni, csak hogy meglepődjön. :D Nekünk is vannak még rágásbéli dolgok, plusz karmolás ügyek, de kapott milliónyi játékot amit nem tud szétrágni, úgyhogy azzal leköti magát elég szépen. :) (lakásban tartott kutya)

Bátorságuk az biztos van, ezt én is tapasztalom. Múltkor például odajött hozzánk egy pici méretű fehér kutya, kiskabátban. Erre fogtam vissza, hogy jó lenne ha nem enné meg, hiszen hasáig sem ért a másik kutya. Reakció: lepisilte a kutyát. :D De a nála nagyobbaknak látszik hogy simán neki menne.

Egyébként viszont nagyon ragaszkodó, szereti az embereket, szereti ha simogatva van, de idegen nem nyúlhat hozzá. Ezt nem is baj szerintem, ne is fogdossa senki. Tehát az alapvető távolság benne van, pedig amúgy emberbarát. Így szokta meg, mert mindenki gyagyázta kicsinek. :))

2015. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
6 hónapos korban egy kiskutya 10 hónapos csecsemőnek felel meg értelmileg. Igazából ettől a kortól kezdve már megértheti mit szeretnénk tőle.
2015. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!