Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség - ha egyáltalán...

Mi a különbség - ha egyáltalán van - habitusra, jellemre, gondozásban a rövidszőrű és a drótszőrű magyar vizsla között?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A rövidszőrű népszerűbb mint a bozontos társa,talán nincs annyira túltenyésztve/szaporítva,egészségesebb idegileg.

De szerintem nincs nagy különbség.

2015. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem van, de inkább egyedfüggő.

Nekünk voltak rövidszőrű vizsláink korábban, de most drótosunk van. A rövidek vévizsizsegték az autóutakat, a drótos alszik. Alkatilag szerintem picit robusztusabb a drótos, de ez a fajtaleírásban is benne van. A tenyésztő nekünk anno azt mondta, hogy a drótosok sokkal inkább ragaszkodnak a családhoz, míg a sima mindenki kutyája.


Amúgy mi azért választottuk a drótost, mert gyönyörűnek találjuk, nagyon okosak és csak kuriózum, persze jó helyről véve, nem onnan ahol egy simát meg egy drótosat összemixelnek és drótosként adják el.

2015. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!