Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne megfelelö...

Milyen kutya lenne megfelelö szamomra?

Figyelt kérdés

Helyesirasi hibakert bocsi,mert telefonrol irom.Szoval menhelyrol szeretnek egy kutyust befogadni...nagy hazban lakunk de nincs kertunk(csak a haz tetejen egy terasz 4 emelet magasrol)A setaltatast ugy tudnam megoldani hogy reggel 6kor egy fel oras seta delben anyukam vinne fel orara ki, es amikor a sulibol hazajovok egy ora masfel ora lenne a seta ido.milyen kutya lenne jo?

Ja,en 13eves vagyok es van egy masfel eves kistesom.



2015. febr. 7. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy a lakásban tartott kutyákat vagy lifttel, vagy kézben kell levinni, mert a lépcsőzés megterheli az ízületeiteket? Ezért azt javaslom, egy kistestű keveréket válasszatok magatoknak. A menhelyen fognak tudni segíteni a kiválasztásban.
2015. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondd el ezeket a menhelyen, a dolgozók/önkéntesek akik iskerik az ottani kutyákat, segíteni fognak kiválasztani a megfelelő kutyust. Bár ez a mennyiségű séta nem túl sok, főleg egy lakásben élő kutyának... úgyhogy mindenképp valami kisebb mozgásigényű kutyát válasszatok szerintem.
2015. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontozzatok le, de én másfél éves pici mellé nem vinnék kutyát. Vagy a gyereknek vagy a kutyának illik legalább 3 évesnek (azaz megbízhatóan kontrollálhatónak) lennie. Ha te vagy az a 13 éves, akinek az eredeti ötlete a husky volt, azt ajánlom, inkább tanulj addig a kutyákról, rád fér. Jan Fennel Kutyapszichológia könyve pl. kötelező olvasmány, ráadásul könnyen érthető, olvasmányos is.


Azt ne felejtsd el, hogy lefekvés előtt még ki kellene vinni a kutyát egy rövid egészségügyi sétára. Azt se, hogyha menhelyről hoztok felnőtt kutyát, neki is kell beszokási idő.

Pl. rokonok 3 hete hoztak ki menhelyről egy 2 év kutyát, igaz nagyon-nagyon igyekszik és már van elképzelése arról, hogy mi az elvárás, de még mindig nem szobatiszta. (Na, ezt párosítsd össze egy másfél éves minden lében kanál, kissé ügyetlen kisgyerekkel...) Szerencsére van mellette másik kutya, de van egy olyan sanda gyanúnk, hogy ha nem lenne, aki példát mutasson neki, pánikolna, amikor a gazdái otthon hagyják.


Menhelyen leginkább keverékeket lehet találni. Szóval elég változatos a banda. Így maximum típust tudunk mondani: legalább 2-3 éves (nem akarsz hisztis kamasz kutyával kezdeni), nem túl nagy mozgásigényű, kis-közepes méretű keverék.

2015. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

en vagyok/voltam a huskys lany😊

2015. febr. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!