Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta van a képen?

Milyen kutyafajta van a képen?

Figyelt kérdés

Valaki mutatta ezt a képet, és mondta azt is, milyen fajta, csak elfelejtettem a nevét. (Nem vagyok valami nagy kutyás, csak szeretem őket, de nem ismerem.)

[link]

[link]

Rá mernéd bízni ilyen kutyára a porta őrzését?


2010. febr. 10. 17:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
TETSZIK EZ A KUTYA???
2010. febr. 10. 17:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy kutya! Nekem is volt ilyen, csak fekete, ő puli + skót juhász-német juhász szülőktől származott, és a papája volt fehér.

Nagyon jó házőrző volt és féltek is tőle! Okos volt, jól tanítható és egészséges. Szóval igen, bevállalnám.

2010. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok: a mérete miatt szerintem ennek valakije kuvasz volt, vagy komondor. De nem vagyok szakértő.
2010. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy valószínűleg fajtatiszta komondor, úgyhogy szerintem nem volt szükség az előző bonyolult magyarázatára hogy hányféle kutyából van az övék. :D

Magyar fajta, illene ismerni. Nagyon jó házőrző és a tévhittel elletétben nem bolondul meg öregkorára sem ő sem a kuvasz! Volt ilyen kutyánk. Én nem bíznám rá az őrzést, de nem azért mert nem jó hanem mert én a kutyáim társnak szánom, éjszakára bezárom őket mert féltem, hiszem BÁRMELYIK KUTYÁT EL LEHET TENNI LÁB ALÓL! Akármekkora! És inkább vigyék el a házat mint a kutyát. De amúgy nagyon jó őrzőkutya, viszont munkakutyázásra annyira nem alkalmas mert nem szeretni a monoton ül-fekszik-lábhozt, ő önálló kutya.

2010. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

17:44-es!

Sajnálom, ha untatott a leírásom, segíteni szerettem volna és urambocsá' kis nosztalgiám is támadt az azóta már sajnos az örök vadászmezőkre távozott kutyám után. És sajnos nem vagyok szakértő. Plusz szerintem attól, hogy magyar vagyok, nem kell kapásból egy béna képről kétséget kizáróan beazonosítania senkinek egy magyar fajtát. Író vagyok.

Hát ez van.

2010. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem untatott, csak kissé körülményes volt a leírás amikor egy szóval el lehet mondani: komondor. Bocsánat ha megsértettelek, mindenki máshogy gondolkozik, nekem hozzátartozik a magyarságomhoz, hogy valamennyire ismerem a magyar fajtákat. És ehhez tök mindegy hogy mi vagy. De tényleg nem beszólni szerettem volna. :)
2010. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

OK, no problem.

Amúgy azon megakadtam, amit írtál, hogy minden kutyát el lehet tenni láb alól: sajnos megrendítően igaz. Egyik volt blökimet úgy veszítettem el, hogy a betörő agyonvágta. Nem tudta, hogy van még egy kutya hátul, arra nem volt felkészülve, és az nagyon megtépte, végül elmenekült. Mondjuk már addigra a szomszédok észrevették. És amúgy a harcos kutya kuvasz keverék volt, foltos, hatalmas állat, szintén az egyik szomszédé.

Szóval őrzésre épp ajánlottak ezek a fajták... csak tudni kell számolni a következményekkel.

2010. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát igen... :( Sajnálatos, ilyen emberek vannak. De ha nem is bántja, akkor majd a betörő fog feljelenteni hogy betört és a kutya megharapta és neki fognak itélni... Ilyenek vannak itt...
2010. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen van, tényleg? Ezt eddig csak a Rém rendes családban láttam, és hogy mást ne mondjak: LOL :)
2010. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Komondor sztem, de lehet fiatal mert még nem csomós a szőre. Nem bíznám rá a házam mert a nagytestű kutyák lusták. Egyik ismerősömnek kauja van, egyszer úgy bementünk hozzá h észre se vettük kint volt a kutya, csak aludt. Pedig nemis voltunk csendben, de meg se rezzent. Csak egy kistestű riasztókutyával együtt hatásos riasztórendszernke.
2010. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!