Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ha a kutyám...

Mi történik ha a kutyám megsebesít, vagy eltesz valakit láb alól?

Figyelt kérdés
2015. febr. 8. 00:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Zerge, nagyon köszönöm a válaszokat, kicsit olyan mint egy bear grills felkészítő film. Remélem, hogy nem lesz rá szükségem soha, de ha megtörténik, alkalmazni fogom.


(abban az esetben nem tudom mit tehetek, ha a betörő sebesülten távozik mi pedig nem veszünk észre az egészből semmit)

2015. febr. 8. 06:17
 12/17 A kérdező kommentje:

Ezen egyébként tűnődtem, hogy van-e bármi értelme a chipnek.

Az előző kutya is chipelve lett, a házunk előtt vérzett el, miután elütötték, kihívták a rendőrt, ők az ebtelepest, mégsem olvasták be. Az ebtelepes elvitte a kutyát kivérezni gyakorlatilag. (sajnos ez történt) az ebtelepre, és víz mellett alatta egy ronggyal bezárta egy szobába. Bár nekünk azt mondták egész éjjel mellette voltak, valahogy amikor másnap kerestük a telepen mégis kulcsra volt zárva az ajtó. Nem feltételezek semmit.

De az biztos, hogy a chipet nem olvasták be.


Akkor ennyi erővel lehet, hogy egyszerűbb egy biléta, benne a nevemmel, címemmel, chip meg nem kell.

2015. febr. 8. 06:23
 13/17 A kérdező kommentje:

Mi sajnos nem voltunk ott amikor a fent leírt eset megtörtént.

Az ebtelepest nem akartuk felelősségre vonni és erőnk, energiánk sincs rá, a kutyát pedig nem hozza vissza, másrészt nem megalapozatlan az, hogy valóban próbáltak a kutyán segíteni, nem tudom.

2015. febr. 8. 06:24
 14/17 A kérdező kommentje:
Talán a megoldás az, hogy nem szabad érzelmileg kötődni egy házörzőhöz mert fájni fog az elvesztése, a kutyára elvesztegetett érzelmeket és időt pedig emberekre kellene fordítani..
2015. febr. 8. 06:25
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Vaaaaagy, figyelni kellene a kutyára -.-

Ha ti nem voltatok otthon, akkor hogyan került a ház elé? A kerítésről gondoskodni, ami az ő biztonságát is szolgálja, a ti felelősségetek. Persze lehet itt ilyen melodramatikus szöveget nyomatni a direkt nem kötődésről, de inkább csak be kellene ismerni, hogy hibáztatok valamiben, ha egyszer a kutya ki tudott szökni, és miután a hibát elismeritek, máris lehet tanulni valamit az eseményekből és legközelebb előrelátóbban, okosabban tartani kutyát.

2015. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Zerge írd már le légyszi a sztorit, mert nagyon érdekel! Az én kutyám is ezer %, hogy támadna, ha valaki belógna a kertbe! És ha nem vagyok otthon... nem tudom leállítani.
2015. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tábla láthatóan a kapunál, ha hosszú a kerítés, még itt-ott pluszban csak jól jöhet. Kutya oltva , chipelve. Ezek után, aki bemászik, az magára vessen. Persze, ha te is ott vagy, le kell állítani tudnod a kutyát, hogy ne egye meg a betörőt teljesen. Innentől nem büntethetnek meg.

A szomszéd telek nem a tied. Hogy ott ki mászkál, az nem a te kompetenciád. Azt pedig biztosítanod kell, hogy a kutyád ne jusson át a szomszédba.

2015. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!