Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen is a kutyusom? Mini yorki?

WictoriaP0 kérdése:

Milyen is a kutyusom? Mini yorki?

Figyelt kérdés
van egy 2 éves yorki kutyusom, 3,5 kg de a marmagassága kissebb mint az átlag yorkiknak akikkel szoktunk találkozni. olyan tenyésztől vettük aki nem is tenyésztett kisebb méretű yorkikat, össze se lehetett keverni őket még csukott szemmel sem és az enyém is akkora volt mint a többiek. azt is hallottam hogy mini yorki alaphangon nem is létezik. most akkor mi is van, milyen a kutyám?

2015. febr. 8. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja akumi, standard alatti méret, amit nem lehet tovább tenyészteni. Ettől nem lesz ő kevesebb, vagy rosszabb.
2015. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Azért van a standard előírás alsó mérethatárra,mert az ez alatti kutyák legtöbbje nem egészséges.A tied még fiatal,később még lehet a méretből adódó problémája.
2015. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A standardban nincs meghatározva méret sem magasság. Eddig 3,1 kg volt de változtatták így 3,2 kg lett a súly. A Világ ill. Europa kiállításokon főleg külfödieknél azért láttam már 4 kg kutyát is. A Monderlay kennelben régebben elég magas kutyák voltak!
2015. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok azt még elfelejtettem a yorki standard azt írja a fajtának quadratikusnak kell lennie ami azt jelenti h a magasság megegyezik a törzshosszúsággal!!!
2015. febr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Megnőtt a kis törpilla, 3,7kg és 24,5 cm😍
2016. okt. 16. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!