Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire utalhat az átmenetileg...

Mire utalhat az átmenetileg véres vizelet?

Figyelt kérdés
A kutyám ma délután, sétáltatás közben véreset kezdett vizelni. Séta elején még normális, sárgás, tiszta volt a pisi, aztán minden átmenet nélkül vörös. Séta végére (kb. egy órát mentünk) már csak barnás volt, majd most este már alig kicsit sötétebb, mint szokott. Látszólag semmi baja, ugyanannyit pisilt, mint szokott, nem volt vele semmi nehézsége. Nem fáj semmije, evett rendesen, nem lázas, mozgékony, olyan, mint mindig, most nyugodtan alszik, ahogy szokott ilyen nagy séták után. Nem értük el az állatorvost, azért kérdezem most itt, később vele is beszélni fogok, de most jól jönne egy kis megnyugtatás, vagy csak ötletek, hogy mi lehet ez, mert még nem volt rá példa. Fiatal, egészséges, 4 és fél éves keverék kanról van szó.

2015. febr. 8. 18:06
 1/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Semmi jóra. Nem működik rendesen a veséje. Holnap reggel azonnal mutasd meg orvosnak, mert sok oka lehet.
2015. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha evett sárgarépát pl. mostanában, akkor attól is lehet, nem biztos, hogy betegség okozza, de mindenképp vidd el dokihoz (főleg ha nem is evett ilyesmit), mert alapvetően a hólyagja vagy veséje okozhat ilyen tünetet, de akár babéziózis is (bár azt írod nem tűnik betegnek...). Nekünk egyszer volt ilyen, nem volt egyébként baja a kutyának, evett, ivott, mozgékony volt, "csak" véreset pisilt. Még aznap elvittük orvoshoz és kiderült, hogy felfázás. Szóval érdemes megnézetni minél hamarabb, még akkor is, ha látszólag jól van!
2015. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Prosztata gond is lehet.Majd az orvosnál biztosat fogsz tudni.
2015. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első: mindenképp beszélni fogok az állatorvossal, csak sajnos nem értem el eddig, holnap első dolgom lesz felhívni rendelési időben. Tudom, hogy sok mindenre utalhat, és mikor nem vette fel a telefont, persze azonnal netes keresésbe kezdtem, de ilyet, hogy "csak" egy órán át pisilt egyszer-kétszer véreset, és hangulatában/viselkedésében semmi más baja nem volt, nem olvastam... De én magam is beteg vagyok, tudom, hogy a vese milyen érzékeny és fontos része a szervezetnek, de azt is, hogy a véres vizelet nem feltétlenül jelent halálos kórt. Reménykedem benne, hogy semmi komoly, de most nagyon aggódunk. :(


Második: köszönöm! Neked is csak azt tudom mondani, hogy éppen ezért nem értem a dolgot: máskülönben semmi gondja nem volt, "csak" a véres pisi, nem is sokáig. Egyébként egy drámakirálynő, ha rosszul lép, már sír, mint egy óvodás, nagyon tud szenvedni, ha valamije fáj, azt mindig azonnal tudni lehet, márpedig a vese tud fájni... A húgyhólyag, vezeték, cső szintén, és neki most nem fáj semmije, ebben a pillanatban is békésen alszik. :) Igaz, hogy széttúrta az alvóhelyét az éjjel, és reggel láttam, hogy lényegében egy vékony rongyon aludt, meg egész nap a hóban szaladgált, ami majdnem olyan magas volt, mint ő maga, ezért mi is felfázásra gondolunk, de azért aggódom. Egy rokon kutyájának szintén volt ilyen időszakos véres vizelése egyébként, szintén hideg időben, és őt nem is vitték el orvoshoz. Ennek több éve, a kutya azóta is remekül elvan, de én aggódóbb vagyok, mint hogy kivárjam, hogy mi lesz.

2015. febr. 8. 20:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint nem felfázás vagy fertőzés, mert akkor folyamatosan vörös lenne a vizelete, hanem valószínűleg csak megsérült kicsit a játék közben kinn, vagy egy apró kő mozdult meg benne. Ha nem fáj semmije, eszik, és a kedélyállapota is jó, nem bágyadt, akkor nincs semmi baj, és nem kell aggódni. :) Azt mondta, hogy figyeljem még pár napig a pisit meg a kedvét, és ha nem lesz semmi furcsaság, akkor teljesen meg lehet nyugodni.
2015. febr. 9. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!