Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orosz fekete terrier tartása...

Orosz fekete terrier tartása költséges? (kozmetikát leszámítva)

Figyelt kérdés
Etetést,orvosi költségekre gondolok.
2015. febr. 8. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem költségesebb, mint bármelyik másik nagytestű kutya tartása (feltéve, ha megbízható tenyésztőtől veszed) Persze balesetek, betegségek mindig lehetnek, ami növeli az orvos számlát, de ezzel bármekkora testű kutyánál számolni kell.
2015. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig kistestű kutyáim voltak/vannak

Azért érdeklődök :)


Szóval nincs tapasztalatom,hogy egy nagytestűnek mennyi a tartása.


Mindenképpen jó tenyésztőtől fogok venni!

2015. febr. 8. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:

A nagytestűnél nagyban függ a kajától. Nálunk pl. 3 hét alatt elfogy egy zsák táp, ami olyan 12ezer körül van. Egyébként ha nincs semmi gond, akkor egy hónapban ennyi kiadás van (egy kutyára, 40 kg), de van olyan, hogy baleset van (pl. a múltkor elvágta a lábát, az plusz 17 ezer volt, ugye a doki...). Szóval eléggé változó, a pár ezer ft-tól a több tízezerig terjedhet. És akkor még nem beszéltünk az élősködők elleni védelemről és hasonlók... :)


1-es voltam.

2015. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,tudom nem olcsó a kutyatartás.


Mi meg egy ínszalag műtétre hagytunk ott 30 ezret és egy 5 kg-os kutyáról beszélek :D


Igazából akkor lesz OFT-m,ha eltudok a szakmámban helyezkedni,dolgozok és szépen majd rakok félre a kutyára,kutyasulira,felszerelésre stb. Sőt havonta szerintem félre rakok x összeget,ha hirtelen nagyobb kiadás lenne,akkor legyen mihez nyúlni.

2015. febr. 8. 20:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Óh, ismerősöm dogóját most műtötték ínszalag szakadással, 200 ezer volt a műtét.
2015. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ma már nagyon jó biztosításokat lehet kötni kutyára, ennek is nézz majd utána! Van olyan, amit külön lehet rájuk kötni és van, amelyik a lakásbiztosítással együtt van...
2015. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Húha az durva :O


A biztosítás tényleg jó ötlet :)

2015. febr. 8. 20:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy van egy jobb ötletem, tegyél félre minden hónapban, és legfeljebb megmarad! A biztosító nem adja vissza, ha mégsem lesz szükség műtétre...
2015. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az is igaz.


Én úgy gondoltam,hogy 3-6 ezer ft-ot félre raknék havonta.Amennyit nem baj ha nélkülözök.Aztán lehet több is kevesebb is,a lényeg,hogy havonta vmennyit rakjak félre.

Mert ha még tegyük fel 100 ezres a műtét,de 60 ezer ft meg van takarítva akkor egyszerűbb plussz 40-nel kipótolni,mint egybe 100 ezer ft.Mai világba az egy fizetés szinte.

2015. febr. 8. 21:45
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel a mentalitással még sokra viszed:))
2015. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!