Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy Border Colie...

Nekem van egy Border Colie kutyám és "KERESZT APÁM" szegény meg"vakult" szeretném be tanitani a kutyámat, hogy legaláb az alapokat tudja, hogy segitsen neki, hogy tudom be tanitani? , lent ami kéne.

Figyelt kérdés
Lépcsőn le vini,Lépcsőn fel vini,ha jön az auto akor meg álni aamig el megyen,megy a kezébe adni a porázt,meg a kutya vezese a ki jelölt helyekre,""WC,KONYHA,SZOBA,Udvar" meg ilyesmi kérem segitsenek,köszönöm szépen,jah és ugy van,hogy"nincs elég pénze vnei olyan kutyát vagy be tanitani"ksözönöm szép napot előre is ksözi a válaszokat :)
2015. febr. 11. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vakvezető kutyát egyedül betanítani? Kizárt. Pláne egy bordert, nem neki való meló az. Vegyétek fel a kapcsolatot egy vakvezető kutyákat képző szervezettel, és kérdezzétek meg, milyen feltételekkel adnak kutyát (ingyenes-e vagy fizetni kell, mennyi idő stb.).

Te meg figyelj oda nyelvtanórán és olvass sokat, mert borzalmas a helyesírásod. Indolokatlan idézőjeleket használsz, mondatközi és -végi írásjeleket teljesen ötletszerűen pakolgatod, nehezen értelmezhető, hogy mit is akarsz valójában.

2015. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Fiatal gyerek vagy még igaz? Nagyon aranyos amit szeretnél, de ez nem így működik hogy te majd betanítod...
2015. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a Border nem alkalmas vakvezetőnek, inkább nyugodtabb fajtákat szoktak választani és fontos, hogy egész kicsi koruktól foglalkozzanak velük és az oktatásba egy idő után bevonják a leendő gazdit is. De nem hiszem, hogy csak úgy a semmiből meg tudjátok tanítani, főleg egy felnőtt kutyának. Azt meg gondolom nem szeretnéd, hogy esetleg problémát okozzon a kutya, mondjuk elrántsa az út mellett, mert megijed vagy akármi és a felelősséget se vállalnád.

Nem olcsó egy vakvezető kutya, ez tény, de léteznek alapítványok, épp nemrég dobtak össze 6 leendő vakvezető kutyus árára pénzt. Érdemes megpályázni valamit, de ha sikerül, akkor is több év is lehet, mire megkapja a kutyát.

2015. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a vak ember nem kell, hogy fizessen a vakvezető kutyáért. Igaz, hogy drága a kiképzés és kevesebb vak kaphat, mint amennyi szeretne. de mindenképp érdemes jelentkezni.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

"Egy" "vakvezető kutyát" "csak" "HOZZÁÉRTŐK" "tudnak betanítani", "egyedül képtelenség", "és a borderek" "amúgy SEM ALKALMASAK" "rá"


Üdv.: a magyartanárod

2015. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezeket a kutyákat képzik ki, azok is legalább 4-5-6 évig tanulnak. Ez nem olyan, amit itt le lehetne írni, vagy akár személyesen át lehetne adni tudást! És nem is akármelyik kutya alkalmas erre a feladatra! Még az ígéretes kölyköknek is jó, ha a 40%-a megfelelő rá!
2015. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!