Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tegnap el ütötte egy autó a...

Zoly12 kérdése:

A tegnap el ütötte egy autó a kutyámat és ki hasadt a feje, nagyon csunya a hasadás a fején. Nem tudom állatorvoshoz vinni mert, a faluban nincs ithol. Milyen krémek, gyógynövények orvosságok segítenek azon hogy a heg begyógyuljon?

Figyelt kérdés
Már 24 órája van ez hogy megtörtént

2015. febr. 13. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Van több állatorvos!... Jól megkínzod... Pfff...
2015. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Az isten áldjon már meg téged... vidd orvoshoz, sürgős! Ne kifogásokat keress, ne hazudozz, vidd orvoshoz!
2015. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen.Erre kevés a kencefice.Oldd meg tömegközlekedéssel vagy kérj meg valakit,hogy autóval vigyen el,akár pénzért.

Vagy megvárod,hogy meghal a kutya?A kijárós állatorvos,bármilyen jó szakember,nem sokat ér.Röntgen nélkül szerinted belelát a kutyába,tudni fogja ránézésre,nincs-e belső vérzés vagy más súlyos baj?

2015. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Falu... Nincs ithol... Parasztkám, akkor másikat kell keresni. Te se kenegeted magad napokig, ha elütnek, hanem bemész az ügyeletre, nem? Na, ezt kellene a kutyáddal is, ellenkező esetben állatknzást követsz el.
2015. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugye ha van egy csúnya nyílt seb a kutya fején, azt valószínűleg ki kéne tisztítani és össze kellene varrni, ezt te otthon nem fogod megcsinálni gondolom, annál is inkább, mivel a kutya azt se fogja hagyni, hogy hozzányúlj, ehhez azért valószínűleg el kell altatni vagy bódítani. Szóval marad az állatorvos, valahogy meg kell oldani, ez van. A seb elfertőződhet és abba simán bele is halhat. Emellett egy ronda fejsérülésnél komolyabb baja is lehet, mondjuk csonttörés, úgyhogy azért valószínűleg meg is kéne röntgenezni.
2015. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
ha neked felnyílik a fejed, te is otthon gyógyítod magad? sötét gyökér...
2015. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Jaj hagyjuk már, falu... De azért internetezni nagyon tudsz bakker!
2015. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Ha más baja nincs a kutyának, Betadin kenőccsel naponta legalább 2x kend be a sebet. Remélem, kitisztítottad már?
2015. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Az ősszel összeszedtem egy kiskutyát, szintén a feje hasadt fel, kilátszott a koponyája. A "gazdái" elköltöztek és véletlenül itt felejtették. Nem tudom, ők ütötték-e meg, vagy egyéb baleset érte, de nem is fontos.

A seb vagy 3 napos volt, mikor én megtaláltam. Fájt, viszketett neki, úgyhogy szanaszét vakarta, elgennyedt, levedzett, bedagadt az egész feje szegénynek, már a szeme is begyulladt, annyit piszkálta a fejét. Elvittem állatorvoshoz. Az azt mondta, már szét vannak rohadva a seb szélei, nem tudja megvarrni. Aztán nézegette, hümmögött, elaltatta a kiskutyát és mégis valahogy összevarrta. Kitisztították, kapott antibiotikumot, egy gallért, és 10 nap múlva kiszedték a varratokat. Ma már a heg sem látszik.


Tanulság: a fejseb nem egy olyan dolog, amit házi kencékkel meg lehet gyógyítani. Varrni kell és antibiotikumot adni neki, mert halálos vérmérgezést kaphat, és ha tényleg autó ütötte el a kutyádat, egy röntgen sem ártana. Mákod van, hogy még él egyáltalán, de gondold el, te hogy szenvednél egy hasadással a fejeden.


Kérj segítséget valaki falubeli ismerőstől és vigyétek el a legközelebbi állatorvosi rendelőbe!

2015. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Vidd el orvoshoz , az megápolja és te otthon kenegesd a sebet magas kamilla tartalmú teával. Nekem már a kutyámnál bevált!
2015. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!