Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kidobtak" minket a kutyámmal...

"Kidobtak" minket a kutyámmal a tenyészszemléről (nem most volt), szerintem csupán azért mert munkakutya. Ilyenkor lehet valami panasszal élni? Vagy vigyem külföldre a kutyám?

Figyelt kérdés
Munkavonalas borderról van szó, rövidszőrű, vékonycsontú és alkatú, szép hosszú lábakkal, a feje pedig szép hosszúkás... Tehát abszolút nem olyan mint a show borderek. Jah igen, mellette kicsit nagyobb mint a standard - értsd. 57 cm magas. Te kíválóan terel, ritka jó kutya, szuper TK-val. Kiállításon az életben nem voltunk. De mivel fedezőkannak akarom, elvittem tenyészszemlére. Ahonnét konkrétan azzal lettünk elintézve, hogy nem felel meg a standardnak - túl sok a felépítési hibája (a nagy szőrös, rövidlábú barbieborderek meg mind megkapták).
2015. febr. 13. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ez az ára annak, hogy elterjedtek a show kutyák. Nekem meg rotim van, a "régi", normál típusú, hosszabb orrú, "magas" kutya. Kiállításon ilyet már nem is látni, mert mindenhova a malacképű, alacsonypadlós kell. Szóval sajnos ez így megy.
2015. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most már van külön munkavonalasítás. Nézz utána az APPK honlapján, ide hosszú lenne leírni. A köv. tenyészszemle amire mehet - ha megvan minden papírja hozzá (ami nem kevés) - április 4-én lesz.

Mikor voltatok egyébként szemlén? És honnan van a kutya?

2015. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos, ha nagyobb mint a standard, akkor az az jelenti, hogy nem felel meg a standardnak. Ettől még lehet remek kutya, de nem lehet továbbtenyészteni.
2015. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most nem tudom a border standardját fejből, de ha annak nem felel meg, akkor mégis mit vártál? Ilyen alapon bármilyen kutyát átengedhetnek, mondván, hogy jól dolgozik. A tulajdonságainak egyenletesnek kell lenni, egy kiemelkedő nem elég. A tenyészőjétől kértél tanácsot?
2015. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A munkavonalas bordereknél nem figyelnek a standardra, azért is olyan heterogén a munkavonalas állomány, mivel a fajta specifikuma nem a kinézete, hanem a munkája.
2015. febr. 13. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Honnan van a kutya?
2015. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Angliából ISDS szülőktől :)
2015. febr. 13. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Ettől még a kiállítás és a tenyészszemle tetszik, nem tetszik a standardról szól. Nem fogják miattad megváltoztatni, csak mert "a munkabordereknél nem figyelnek erre". Ha van külön lehetőség a munkakutyáknak, akkor keresd azokat.
2015. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak mondjuk azt nem értem, miért jobb egy olyan "bordernek" nevezett szőrgombóc, aki bamba mint a tehén, és soha az életben nem tudná már elvégezni azt a feladatkört, amire tenyésztve van - legalább alapokban lenne benne az ösztön.... mint mondjuk az enyém, aki kiválóan ötvözi azokat a tulajdonságokat, ami a fajtát jellemzi, csak épp nem tömpelábú, szőrmedve...
2015. febr. 13. 20:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Angliában ha jól tudom nincs tenyészszemle. Kérdezz meg egy normálisabb borderes küllembirót, hogy konkrétan milyen hibákat vél felfedezni a kutyán.
2015. febr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!