Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tesói közül kettő...

A kutyám tesói közül kettő halva született. Jelent ez valamiféle veszélyt az én kutyámra?

Figyelt kérdés
5 kutyából kettő halva született. Tenyésztőtől vettem tks a kutyám. De szerintetek miért halhatott meg az a kettő? Köszi!
2015. febr. 15. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a tenyésztőtől kérdezed? Csak mert elég sok oka lehet, és semmire nem mész azzal, ha mi neki állunk tippelgetni, és mondunk valami olyat, amitől aztán tökre beparázol...
2015. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nincs összefüggés, pláne ha a tiéd életben van - a halva születés ha nem is minden alomban, gyakrabban előfordul mint az embereknél.
2015. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám pl. egyedüliként maradt meg 10 kiskutyából. Az volt a szerencséje, hogy elsőként jött a világra. Két kicsi beszorult a szülőjáratba, és csak túl későn reagálta a tenyésztő. Mire beértek az orvoshoz, sajnos már minden kiskutya elpusztult.
2015. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az az okától függ.Méhen belüli fertőzés,fejlődési rendellenesség,elhúzódó ellés.Mind befolyásolhatta a kutya egészségét,különböző módon.
2015. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az is megesik, hogy ha többször pároztatták a szukát, akkor pár petesejt jelentősen később termékenyül meg, mint a többi. Az én kutyám testvérei között is volt egy "halva született" (vagy a szülésbe halt bele, vagy nem sokkal utána), félig volt csak kifejlődve, csupasz volt még. Valószínűleg azért, mert ő kb. egy héttel később fogant, és az az egy hét hiányzott neki.
2015. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó: ez nettó baromság amit mondasz :D
2015. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért is?
2015. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az h a többször pároztatott szuka petesejtjei sokkal később termékenyülnek meg? Illetve az h a fedeztetés után 1 héttel fogant meg, amikor a spermiumok csak 3 napig vannak életben? Talán csak azért mert ellentmond a biológiának?? Az h a kutyád alomtestvére így született, az nem emiatt volt, hanem fejlődési rendellenesség ami sok mindentől lehet, de amit leírtál attól nem.
2015. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy többször lett pároztatva, a tüzelés elején, közepén és vége felé. Még az is előfordul, hogy 2 apától születnek kölykök, akkor miért ne foganhatna némelyik később, mint a többi?

Persze ez nem zárja ki a fejlődési rendellenességet.

2015. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs h a tüzelés elején és végén is be lehet pároztatni egy kutyát - pont az a lényeg h a kutyák 3-4 napig fogamzóképesek. Az teljesen természetes, h tenyésztésnél 2-3szor is bepároztatják a szukát. Az is előfordul h két apa is bejátszik, de olyan nem h 1-2 hét különbséggel foganjanak meg. Szóval még mindig tartom, h amit mondtál az nettó hülyeség.
2015. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!