Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha a kutyámat...

Miért baj az, ha a kutyámat akarom hordani kiállításra, hogy nyerhessek?

Figyelt kérdés
Egy kan újfoundlandit vagy szuka austrál juhászkutyát szeretnék venni. A célom, hogy minnél többet nyerjek velük viszont tenyészteni nem akarom őket ( tehát ilyen célból mondjuk lehet, hogy az ausztrál juhász is kan lenne). Minden vágyam, hogy ha lehet nyerjek velük a fajta legszebbjeit és akár a BIS-is ha megfelel az elvárásoknak a kutyám. Természetesen nem csak azért akarom a kutyát, hogy nyerhessek vele, kutyaiskola, rendszeres séta, úszás, foglalkozás és tanítás is lenne benne.
2015. febr. 15. 16:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah a lényeg lemaradt: Ezért a barátok/ családtagok hülyének tartanak, mert elköltöm a pénzem egy ilyen hülyeségre és még kölykök sem lesznek ha nem akarok tenyészteni. Mert soha nem lesz pénzem autóra meg dolgokra amit akarok hogyha elköltöm mindet ilyen hülyeségre.
2015. febr. 15. 16:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem baj. Szerintem kant vegyél és ha tényleg kiemelkedő és egészséges lesz, lehetséges, hogy mennek majd hozzá fedeztetni, ami neked bevétel lesz. Abból tudod kicsit kompenzálni majd a rá és a kiállításokra szánt összegeket.
2015. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akinek hobbija van, nem biztos, hogy hasznos is . A pénzét meg költi rá. Ha te kiállításokra akarsz járni, akkor azt teszed.

Azért olyan kutyát venni, amelyik tuti mindenhol nyer....hát lutri.

2015. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van hobbija,a tiéd kicsit drãga és szokatlan,ezért nem tudják elfogadni.De mivel tėged boldoggá tesz és a kutyák is szeretik,miért ne?
2015. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj. Csak az értelmét sose láttam. Most úgyis mindenki le fog húzni, hogy én ezt nem szeretem, de szerintem nincs értelme az ilyen versenyeknek.


Tapasztalatból mondom, édesanyámék és az egyik távolabbi rokonunk is kutyákat tenyészt/egyfolytában kiállításokra mennek. Azt, hogy pénzt ölnek a hobbijukba, azzal nincs gond, csak magát a hobbit nem tudom megérteni. Ha agility versenyre vinnéd a kutyát, akkor az még érthető lenne, de ezek a sima kiállítások, versenyek, olyanok mint nálunk a szépségversenyek...Az egész a genetikán múlik, egy mondhatni átlagos kutyával az ember nem fog nyerni.


Ha csak egy kutyát veszel, tenyészteni sem akarod akkor semmi garancia nincs rá, hogy az az egyetlen egy kutyus, amit kiskorában hozol el, igazán szép lesz és mondhatni a fajtára nézve tökéletes. Aztán ha az első verseny után kiderül, hogy nem olyan hosszú a lába, valamelyik foga rosszul áll, stb...akkor mondhatni vége az egésznek.


Szerintem elsősorban azért vesznek az emberek kutyát (ha nem akarják tenyészteni őket), mert egy társat szeretnének, akivel együtt lehetnek, játszhatnak, stb...az plusz dolog, hogyha versenyre viszed, de ha nem felel meg a követelményeknek a kutyus, akkor ugyan úgy kell szeretned, még ha egyszer sem fog semmilyen díjat nyerni. Ha ezt el tudod fogadni, akkor vágj bele :)

2015. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Utolsoval egyetertek. Egyebkent szep dolog a hobbi, de addig kell nyujtozkodni, amig a takarod er. Ha ott allsz 30 evesen es meg mindig a szuleidnel laksz, mert te inkabb kiallitasra jartal abbol a penzbol, az szivas lesz.
2015. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bajnak nem baj, mindenkinek van hobbija, ami viszi a pénzt (autó tuningolás, horgászat, számítógépezést, stb). Én is kaptam a leszólásokat, hogy minek a drága, törzskönyves kutya, de amíg én magam dolgozom meg a saját pénzemért, addig pont arra költöm amire én akarom. Az emberek véleménye meg olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki sem kiváncsi a máséra. Nem kell velük foglalkozni, szerintem tudnál te is mondani olyan dolgot, amit ők tesznek és szerinted hülyeség.


De azt tudnod kell, hogy két ilyen kutya nagyon sok pénzbe kerül, nem is beszélve az időről és energiáról amit a kiállításra való felkészítés fog elvenni. Főleg ha még soha nem voltál handler. Meg aztán manapság a kiállítások sem olyanok, hogy a valóban legszebb kutya kapja a BIS címet... Sajnos. Sok a bunda és a korrupció meg a "haver vagy, a te kutyád a jó". Nem véletlen, hogy egyes tenyésztők csak akkor neveznek ha egy bizonyos bíró bírál éppen. Így az elején ne is nagyon számíts nyeréssorozatra.

2015. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!