Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Színvonalas KÁJ-kennel Magyaro...

Színvonalas KÁJ-kennel Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vagy inkább az egykori szovjet tagköztársaságok? :)
2015. febr. 15. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Á, csak ma is szolgálatban vannak a lepontozómanók :) Nem szólnak egy szót se, csak végignyomkodják, hogy mindenki hülyeségeket beszél :)
2015. febr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
ödi2: ez melyik országban volt?
2015. febr. 16. 08:31
 13/18 A kérdező kommentje:
Kis adalék: a hétvégén voltam kint a FEHOVA-n. Ott beszélgettem egy KÁJ-os orosz házaspárral, ahol a feleség bizonygatta, hogy tündéri, barátságos kutyák. :D
2015. febr. 16. 08:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
ödi, nagyon tetszik, amit leírtál! :D Ha így versenyeztetnének minden gazdit, nem lenne ennyi, rossz kezekbe került kutya sem.
2015. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 ödi2 ***** válasza:
100%

Ez erdélyben volt,de az eredeti vérvonala a kutyáimnak,60 évre nyúlik vissza a mai Macedóniai területre, a család rokonai ma is itt élnek.

Legendás a sztori,ahogy kivitte magával hozományként 60 éve a 2 alomból származó négy sarplaninac kölyköt a nagymama,mivel egy székely kisgazdához ment férjhez... :-) A hetvenes évekig tilos volt kivinni az országból /Jugoszláviából / a sárhegyit! Ezek a kölykök lettek az én kutyáim,felmenői...:-)

Mikor katonaként a Pisti barátom elmesélte a sztorit és egy idő után magam is meggyőződhettem róla,már akkor eldöntöttem,ha lesz lehetőségem,akkor lesz tőlük kutyám... alig húsz éve volt ez...:-)

Miután hazatértem a párommal és megteremtettük a mi kis hobbi gazdaságunk,azonnal kiutaztunk a barátom szüleihez és megkértem őket,h két kölyökkel tiszteljenek meg engem is,ha lehet... Öt évet vártam a megfelelő alomra,mivel csak elsőosztályút adnak ki,de nekem nem volt létszükséglet egy ilyen pásztorkutya,így többször is hátrébb soroltak,míg két éve hívtak,h mehetek a kiválasztásra...


Életem legjobb döntése volt,megvárni az igazit...! :-)

2015. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ödi2 ***** válasza:
100%

Elhiszem,h ezt mondta az orosz hölgy,de csak gondolj arra, h mivel orosz így az értékrendje,nembiztos h egybeesik a TE komfort zónáddal...:-)

Amúgy a kau remek kutya,ha jól megválasztod,de nagyon gazda függők ők is...

Én elfogult vagyok a saját kutyáimmal,de ha azt mondom,h az alap szocialización kívűl és h nem fogadhatnak el rajtunk kívűl senkitől semmit,nem kaptak más képzést. Ennek ellennére még sohasem kellett fegyelmeznem őket és a szememből olvasnak...!

Két hektárt felügyelnek,hiba nélkül,gps-es nyomkövetőjük van,sokszor nézem hogyan dolgoznak,katonák nem szerveznék meg jobban a terület lefedését!

Ugyanakkor mindkettő egy tündérmackó! :D Persze csak nekem...! :D

2015. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is jót mosolyogtam magamban ezen. :) Ok, köszi mindenkinek, aki írt!
2015. febr. 16. 12:51
 18/18 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kutyákhoz! :)

Én sarplaninacot eddig csak jót láttam, bár igaz, nagyon-nagyon ritka és emiatt kevéssel találkoztam. De ez lehet az előnye is pl. a kauval szemben, ami sajnos divatkutya lett és emiatt nagyon sok a szaporított, nem megfelelő idegrendszerű példány plusz persze a sok hozzá nem értő gazda. Ráadásul kauból idehaza 90%-ban a szovjet börtönőr kau terjedt el.


A sarplaninac ezért számomra egy kategóriába esik a kangallal, amelyik még szintén ritka és emiatt kicsi a rizikó, hogy gyenge példányt fog ki az ember.


A káj, kau, kuvasz, komondor már sajnos nagyon gondos kiválasztást igényel, nagyon meg kell nézni honnan, milyen felmenőkkel rendelkező kutyát választ az ember.

2015. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!