Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánlanátok,...

Melyik kutyát ajánlanátok, mik róluk a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Alaszkai Malamut: gyermekkoromban volt, velem egy idős, 13 évesen elpusztult, nagyon szerettem.

Tibeti masztiff, pireneusi hegyikutya: a család többi tagjának ezek tetszenek. Olvastam róluk, de nincs átfogó képem róluk.

Imádjuk a hosszúszőrű kutyákat, ezek tetszenek eddig, mind jellemben, mind kinézetben.

Amit nyújtani tudok neki: nagy udvar, ahol szabadon lehet velünk, sok séta és szeretet. Szaporítani nem akarom, így az eladhatóság nem számít!



2015. febr. 17. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Malamutnak édes kevés a sok séta. Intenzív foglalkozásra, edzésekre van szüksége, így ha "csak" sok sétát tudsz neki nyújtani, inkább ne ezt a fajtát válaszd!


A többiről nem tudok nyilatkozni.

2015. febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy tibeti masztiff nem két fillér. Ráadásul azokból, amiket hallottam, nem könnyű eset. Ha jól értem, többé-kevésbé (újra)kezdő kutyások vagytok, én valami egyszerűbbet javasolnék.

A pireneusi nem rossz, de következetesen kell nevelni. Mindenképp nagy hangsúlyt kell fektetni az alapos szocializációra.

A malamutok gyönyörűek, de személyes véleményem szerint északi kutyafajta nem való "civilnek", csak akinek valami konkrét célja van vele (pl. sport).

2015. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!