Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell viselkedni egy...

Hogyan kell viselkedni egy felbőszült kutyával szemben?

Figyelt kérdés
Tegnap egy kereskedelmi tv-csatornán valami hasonló volt a kérdés, állítólag az emberek több mint a fele tudja a választ, de én nem... ( Nem néztem a műsort, csak megütötte a fülem ez az info, javítsatok ki ha valamit félreértettem!)
2010. febr. 12. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozott fellépés, erőteljes hangnem. Egyenes testtartás.

Nálam ez mindig bevált. Nekem egy amstaffom van, és sokszor betalál minket más nagyobb kutya. Én ugye visszafogom az enyémet, és határozottan rákiabálok a másik kutyára, hogy TAKARODJ! Ez eddig mindig bevált.

2010. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%

Egyenes testtartás! Semmilyen féleképpen ne üvőlts rá!

Ha pl.: Tanya közelében a kutya területe( territoriuma) elég nagy! És azt minden képpen védeni fogja! A lépés a következő:

Méllyen a szemébe nézel csak oda sehova máshova! Szem kontaktus! Nyugodt kis léptekkel hátrálsz! Egyszer csak megfordul és ott hagy! 100%. Én már használtam, az életem függött a dolgon egy kuvasszal szemben.

Több kutyánál a teendő:

Ha messze vannak és támadnak. (ha van nálad kés) akkor a kabátodat, pulcsidat az alkarodra tekered, amennyire csak tudod, ki teszed magad elé és abba fog beleharapni. És ha a falkavezér(ő fog elősször támadni) mellkason szúrod erővel! Kifekszik a francba és a többi eliszkol!

2010. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

itt a video, ha meg szeretnéd nézni esetleg:)

[link]

2010. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
végre hogy a médiába is elmondják, hogy a támadások 90%ában nem a kutya, hanem a gazdi, és a szülők felelőssek, mert nem tanitják meg a gyerekeket a kutyával bánni!
2010. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ideges, támadó kutyának nem meredünk a szemébe, mert az felhívás a támadásra. Kihúzott testtartás, szemébe nem nézünk, sőt, mintha ott sem lenne és szépen nyugodtan tovább menni. Nekem ez vált be, mikor olyan portához közeledtem véletlenül, amit a kutya védett. Az nagyon fontos, hogy nem meredünk a szemébe, mert azzal kihívjuk a harcra!

És kedves, aki késsel szúrnád le, lehet te mindig hordasz kést magaddal, hát én és az emberek nagy többsége nem! És nem is fogok késsel rohangálni! Ja és ha nyár van és nincs rajtam pulóver?

Tovább kell menni szép nyugodtan, nem szabad a szemébe bámulni és nem szabad elfutni, nehogy prédának tekintsen! Határozottság és nyugalom. Ennyi. Olyan baromságot írtál, hogy fájt. Ha meg is ölnéd a vezért, attól még támadhat a többi is.

2010. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad a szemébe nézni!! Egyszerűen mintha ott sem lenne. Nem nézel rá, nem nyúlsz hozzá.
2010. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne hidd hogy ez mindig biztosíték. Egy olyan kutya aki nem félelemből támad hanem mert arra nevelték vagy pl uszítják, azt nem fogja érdekelni hogyan viselkedsz.
2010. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály: tilos megfordulni! Ha a hátadat látja, támadni fog. Mindig úgy fordulj, hogy szembe legyél vele és nagyon lassan sétálj el. Egy bizonyos távolság után le szoktak maradni.
2010. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, de remélem nem lesz szükségem kipróbálni őket... A videót külön köszönöm!
2010. febr. 12. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!