Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyibe kerül a...

Szerintetek mennyibe kerül a kutya elaltatása és elszállítása? Szerintetek helyesen cselekednék? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos azt a szomorú döntést kellett hoznom hogy elaltassam a kutyám mert valami okból kifolyólag (azt persze nem tudom hogy mi) egyre agresszívebben viselkedik, 1,5 éves spániel-labrador keverék kutyusom van viszont pont azt figyeltük meg hogy egyre agresszívebben viselkedik, Már nem fogad szót, mindenkit támad gyerektől a felnőttig, lassan már le sem merek vele menni sétálni mert félek hogy nem tudom tartani és valakit megharap, de ezenfelül bent a lakásban is hasonlóan viselkedik velünk is lassan a múltkor elmenem mellette és beleharapott a lábujjamba. Van egy 5 éves kisfiam és nem szeretném ha vele valami történne így ezt tartom a legmegfelelőbb megoldásnak bár fáj a szívem nagyon, pénteken megyünk az állatorvoshoz is kikérni a véleményét mert fogalmam sincs hogy helyesen cselekszem-e. Gondolkodtunk más megoldásokon is de egyik sem megfelelő viszont valamit tennünk kell mielőtt baj történik. Nektek mi a véleményetek?
2015. febr. 19. 09:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább megfelelő gazdát kellene neki találni, aki rehabolni tudja a kutyát, mert biztosan oka van annak, hogy így viselkedik! Még csak 1,5 éves, inkább próbáljátok meg valahogy ezt, mint az altatást. Persze az a könnyebb út, de akkor is...
2015. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az, h nem fogják elaltatni. Kérd állatvédő szervezet segítségét, akik megfigyelik, rehabilitálják, és csak akkor altatják, ha nem sikerül a rehabilitáció. Könnyen lehet, hogy valamit elrontottál a neveléssel, vagy valaki a környezetében nem úgy bánik a kutyával, ahogy kéne. Írtad, h más megoldáson is gondolkoztatok. Mik voltak azok?
2015. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Miert nem tudjatok kutyaiskolaba vinni? Egyaltalan mit tudtok a kutyak viselkedeserol, neveleserol? Olvastatok peldaul Jan Fennelt, Cesar Millant es egyebeket? Mert amig csak egyikre is NEM a valasz, addig nincs jogotok megoletni.
2015. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
először mi is erre gondoltunk de nem visel el senki mást a környezetében támadja az embereket és így senki nem is akarja elvinni, nem most kezdődött ez a dolog, sok mindennel próbálkoztunk, mert először azt hittük hogy mivel lakásban tartott kutya keveset van emberek között és azért lett ilyen így szépen fokozatosan akartuk ismertetni idegen emberekkel de mindig támadó volt velük szemben és azóta csak durvult a dolog alig lehet visszatartani. Amúgy az embereken kívül a legártalmatlanabb kutyának is nekimenne. Egyszóval rajtunk kívül támad mindenkit ok nélkül. Sokat morog a kisfiamra is akit féltek. Én sem szívesen döntenék az altatás mellett, de már tehetetlen vagyok a kutyaiskolából is elküldtek mert mindenkit támadott.
2015. febr. 19. 10:08
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Olyan állatvédő szervezetekkel vedd fel a kapcsolatot, akik kutyák rehabilitációjával foglalkoznak. Eszedbe ne jusson megöletni egy másfél éves kutyát csak azért, mert nem sikerült megnevelni.

Próbálkozz pl. a Noénál, hívd őket telefonon, kérd a segítségüket!

2015. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
annyira nem értek a kutyákhoz, de ez lehet valami genetikai betegség is, nem?
2015. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nagyon szépen lehetett őt tanítani mert szobatiszta, hallgat a parancsszókra illetve hallgatott, még állatorvossal nem beszéltem pénteken megyünk hozzá mert kíváncsi vagyok a véleményére, az utóbbi 2 hónapban lett ilyen szófogadatlan velünk szembe, a családba mindenkit szeretett. Nagyon aranyosan viselkedik velünk de egyik pillanatról a másikra bekattan és akkor inkább nem is merünk közel menni mert morog támadóan. Gondoltunk arra is hogy lehet közre játszik a kiskorában szerzett sérülés mert olyan kis bolond volt és ugrált össze vissza hogy neki ment a falnak, a széknek az asztalanak stb és lett egy púp a fején, bár lehet ez nem játszik itt közre nem tudom
2015. febr. 19. 10:16
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Vigyétek el egy rendes szakemberhez (vagy hívjátok ki házhoz), aki megnézi, elmondja, mitől ilyen és mit lehet vele kezdeni. De nagyon nézzétek meg, kit hívtok, mert egy mezei munkakutyás kiképző el fogja altattatni, ahogy egy modern szemléletű nem hozzáértő is, mert nem fogja bevallani, hogy kevés hozzá. 99%, hogy csak a nevelése-tartása lett elrontva, amúgy semmi baj nincs a kutyával.
2015. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy beteg is lehet, szóval érdemes a dokival beszélni, de ne hallgassatok rá, ha azt mondja, hogy altatás, mert ő nem ért a kutyaneveléshez.
2015. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mikor kezdődtek a problémák kértem segítséget a közelünkben lévő állatvédő szervezettől szerettem volna mindent szépen elmondani de nem voltak épp segítőkészek annyit mondtak miért akartam kutyát innentől oldjam meg én és szinte rám vágták a telefont...
2015. febr. 19. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!