Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg kutya: mit lehet tenni...

Beteg kutya: mit lehet tenni (jogilag)?

Figyelt kérdés
A párom munkahelyén valószínűleg beteg az egyik kutya, a vették észre. A főnöke egy smucig alak, nem valószínű, hogy fizetne. Milyen jogi következményei vannak, ha a fazon nem fizet, pedig tudja, hogy beteg a kutyája? Ez büntetendő? Mi jelenleg sajnos nem tudunk fizetni, a hónapban lett a kutyánk ivartalanítva stb.
2015. febr. 18. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már állatkínzásnak számít, hisz tudja hogy szenved, ő felelőssége és nem tesz érte semmit.
2015. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már bőven törvénybe ütköző. Ha normális a jegyző, én megpróbálnám nála jelezni a problémát.
2015. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnöké a kutya, és nem csinál semmit, akkor állatkínzást követ el, vagyis feljelenthető, büntethető. Én is a jegyzőnél próbálkoznék!
2015. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap párom megnézi, hogy mi a helyzet, aztán megtesszük a szükséges intézkedéseket. Első az állatorvos. Különben lehet, hogy csak a hideg miatt nem volt kijönni a házból, reméljük, hogy csak ez van.
2015. febr. 18. 21:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére kiderült, hogy a kutya csak túlzabálta magát, ma már csóválva szaladt a párom elé, pedig már jó dolgokat kitaláltunk vész esetére:)
2015. febr. 19. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!