Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen parancs szót használ...

Ti milyen parancs szót használtok arra, amikor a kutyatok huz pórázon es azt akarjátok, hogy ne húzzon? : D

Figyelt kérdés

En az igazodj!-ot hallottam, de nekem nem tetszik :D

Ti mit használ(ná)tok ?



2015. febr. 21. 08:56
1 2
 1/13 Pityu87 válasza:
Én semmit nem használok használtam amikor első körökben vittem kutyát sétáltatni csak a pórázt rántottam meg hogy tudja ki az úr.
2015. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én azt használtam, hogy lassan.
2015. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
csak vissza kell rántani hirtelen
2015. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sztem azert kell a parancsszó, mert 1. Nem valoszinu, hogy tudja miert húztam meg

2. Amikor majd poraz nelkul akarok vele setalni akkor nem tudom mivel visszarantani es ezert kell a parancsszó, hog tudjak mit mondani neki

2015. febr. 21. 09:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Fogd rövidre és tartsd lazán a pórázt! Ha előre megy, húzd vissza a pórázt és mondd, hogy: 'nem!' vagy 'nem szabad!' :) Nekem bevált!! :D
2015. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy gyors, határozott, de nem túl erős csuklómozdulttal értésére adod, hogy ne húzzon, és ezzel egyidőben jelzel neki. Ez lehet csettintés, vagy valamilyen parancs. Lényeg hogy egyszerre legyen.

Később már elég a parancs/jelzés is, nem kell már folyton rántani. Így szép lassan megtanulja, és a te dolgod is könnyebb lesz.

2015. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálunk arra van parancs, ha húzhat: "mehetsz" :D

Egyébként láb mellett jön. :)

Tanításra használhatod a fordulós és a megállós módszert is, de a pórázt is megránthatod

2015. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom: lassan vagy ha nagy intenzíven akar húzni,egy rántás és közben "Héééj"
2015. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Amikor én pórázon sétáltattam a kutyámat akkor kicsit megrántottam a póráz és mondtam először a nevét amire ugye felfigyel és lassan. Ezt annyiszor kell elismételni amúgy meg nem érti. Mikor már tudja akkor lassan póráz nélkül is lehet vinni sétálni ha nagyon előre megy akkor azt mondod neki hogy marad de ezt az elejétől meg kell a kutyának tanítani. Amikor én sétáltatom póráz nélkül és elmegy a fenébe utána üvöltök hogy állj. És addig nem mozdul míg azt nem mondom hogy szabad vagy mehetsz ;) Elég sokat kell vele foglalkozni hogy normálisan megtanulja de hát még is csak sikerült:)
2015. febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elég szépen jön láb mellett a kutyám, ha elbambul és elkezd húzni, akkor a "lábhoz!" parancsszót kapja és visszaigazodik.
2015. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!