Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámmal sétáln megyek...

Ha a kutyámmal sétáln megyek megugatja a többi kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám border collie és minden kutyát megugat akit meglát/hall,még azokat is akik más házban laknak nem és nem sétáltatják. Mit tegyek???? (6 hónapos)

2015. febr. 22. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáltál már rászólni? Vagy elterelni a figyelmét? Egy kölyök kutyáról van szó, aki felfedezné a világot. Vidd kutyák közé (oviba), fáraszd le, és máris nem lesz energiája ugatni.
2015. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsilove ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval! Vidd a kutyust kutya oviba! Ha szembejön veletek egy kutya azt támadná? Javaslom a kutyaiskolát!
2015. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszem kis kora óta és rá is szóltam amikor ugatott,de nem hat :(
2015. febr. 22. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

szia!


Nekem egy domináns 6. éves mudi kanom van , ugyanúgy terelő, min t a tiéd.

én úgy szoktattam le róla, hogy:


1. pórázrántás, ha nem hat: 2. pofaszorítás sűrű szidással, ha ez sem hat: 3. leszorítás, és azonnali nyúzás beigérése


Leszokott róla. Ne értsd félre, nem bántom sosem, de viselkednie kell. Pont a múltkor dicsérte meg anyukám, hogy milyen szépen sétál. Mondtam neki, hogy nem magától, ebben munka van.

Általában ha látom, hogy nagyon ugatnak, már előre rászólok, hogy Csili, szépen! Ő csóvál egyet, és minden oké :) Tudja.


Az, hogy rászólsz, nem ér semmit magában, ha nem követi utána nagyobb és nagyobb büntetés, vagy ha jól csinálja, dicséret. Egyik fülén be, a másikon ki, hidd el!


Mivel a tied még fiatal (és érzékeny), csak óvatosan, de határozottan! Nyugodtan szorítsd össze a pofáját, stb, amit választasz. Érezze, hogy ezt nagyon nem szabad csinálnia!

2015. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a tanács nagyon jó volt köszönöm,egyre ügyesebb és ügyesebb :D
2015. márc. 26. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!