Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek javasolnátok az angol...

Kinek javasolnátok az angol cocker spánielt?

Figyelt kérdés
normális válaszokat kérek :)

2015. febr. 23. 07:50
 1/7 goolky ***** válasza:
100%
Túl általános a kérdés. Attól függ, kinek mire kell a kutya. A spanik nagyon jó fejek, de futógépek, úgyhogy aki nem akar sokat menni velük, annak nem annyira való.
2015. febr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg aki nem akar kozmetikushoz járni, meg a szőrével szöszölni, annak se. Engem leginkább az tartana vissza.
2015. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elég sokat tudnék vele foglalkozni :)
2015. febr. 23. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak tudnál? Nem azt írtad valahol, hogy van ilyen kutyád?
2015. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SzMHZs ***** válasza:
100%

Akinek van türelme (rengeteg kell) a szőréhez (kozmetika, otthoni fésülés, gaztalanítás egy erdős séta után és persze gyakori porszívózás), a makacsságához, a pörgéséhez, az állandóan a gazdi fenekében éléshez. Aki le tudja foglalni agyilag és fizikailag, aki nem vágja ki a kertbe, hogy nőjön mint a gomba. Aki meg tudja állni a bociszemek könyörgését, és nem adni neki minden kajából, mert éppen éhen halni látszik. Úgy általánosságban, aki nem a külsőnek hisz :)

Én imádom, az enyém 2,5 éves, de az emberek többségét inkább lebeszélem róla, mint ajánlom.

2015. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jó tenyésztő fontos, mert sajnos borzalmas beltenyésztések alakultak ki. :( amúgy nem első kutyának, nem ajánlom, mert foglakozni kell vele, agyban és fizikailag is fárasztanai (kuty asuli alap dolog) és fésülni, bár annyira azért nem vészes.
2015. febr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Én olyannak javaslom akinek van némi tapasztalata a kutyák terén.

Nagyon jó fej és kedves kutyák meg intelligensek is. Csak ugye nagyon játékosak is, a spániel az vadászkutya, és az ösztönök mindegyikbe benne van bármennyire is városi, meg bármennyire is lakásban van tartva, ha erdei sétánál szagot fog akkor a kedvenc kajájával sem tudod megállítani.


Egyébként sok gond van a szőrükkel, de nem vészes a helyzet, rendszeres kozmetika 4-6 havonta nem árt nekik. A fülük nagyon érzékeny meg a szemük, érdemes legalább évente egyszer megnézetni orvossal ha épp a kötelező védő oltásra megy.

Meg ugye az előttem szólóakhoz is csatlakozom.


A legfontosabb hogy nagyon sok séta kell nekik, de intelligensek mert könnyen taníthatóak, általában barátságos kutyák, de jó házőrzők is. Nekem 10 évig volt spánielem 3 éves volt amikor örökbe fogadtuk és nagyon jófej kutyus volt. imádott mindent a szájába cipelni, még öregkorában is amikor már kezdett betegeskedni akkor is benn volt még a játékos hajlam de már hamar elfáradt persze :D Legjobban a tappancsukat érdemes figyelni mert a lábujjak közé könnyen megnő a szőr és akkor egy fényes járólapon akár könnyen kicsúszhat a lábuk és akkor ott nem igazán boldogulnak. De imádják a simogatást, a gondozást, és persze sokszor szeretethiányuk is van ám.


Én tapasztalatom szerint spánielt olyannak javaslok aki tényleg sokat tud velük foglalkozni, minden téren.

2015. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!