Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell itt minden 3....

Miért kell itt minden 3. kérdezőnek border collie? Nem is egy egyszerű jószág. Mitől ilyen felkapott?

Figyelt kérdés
Mondjuk gyönyörű, az biztos.
2015. febr. 23. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan okooooos. ^^ <3

És sajnos nagyon-nagyon sokan csak odáig jutnak el, hogy ez egy okos kutya, és az igényeit már nem olvassák el. Legalább a kutyájuk legyen okos, ugye... (Igen, rosszmájú vagyok és cinikus.)


Volt egyszer egy kérdés, amiben a tisztelt gazdi kiborult, hogy hát a borderük szétszerelte az udvart, szétszaggatja a mosott ruhákat, aknatölcséreket kapar, és általános katasztrófa sújtotta területté változtatta az udvarukat, pedig ők direkt azért vettek bordert, mer'hogy az okos kutya, de hibás darabot kaptam, mert az övék milyen hülye, és vissza lehet-e cseréltetni.


Mindig vannak divatos fajták, egyszer a cukik, másszor a kemények, megint máskor az aktuális filmsztárok, hát most az okos kutya a divat, úgy látszik.

Vagy inkább reménykedjünk benne, hogy ilyen sok a tudatos, megfontoltan és felelősségteljesen döntő kutyatartó, akik készek munkakutyának való életet biztosítani a borderüknek. Akkor viszont javuló tendenciáról beszélhetünk. ;)

2015. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem látnak valahol egy agilityző bordert (talán nem is élőben, csak youtube-on), és azt hiszik az csak úgy magától megy a kutyának, aztán lehet vele villogni az ismerősök előtt.
2015. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És miért van minden 3. kérdezőnek szaporított amstaffja, akiről tudni szeretné, hogy jó-e a mérete a korához képest? És miért akar minden harmadik kérdező olyan kutyát, aki családbarát, okos, engedelmes, hűséges, nem hullik a szőre, imád minden kutyát és embert, nem mellesleg megvan kicsapva egész nap az udvarra foglalkozás nélkül? Miért van minden harmadik kérdezőnek súlyos eü tüneteket produkáló kutyája, akit a neten akar meggyógyítani?


Szar világban élünk, na. :)

2015. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Azért, mert felkapott. Nekem sosem kéne, még ingyen sem.

Nekem mudim van, ugyan úgy terelő, százszor jobb, egyszerűbb kutya annak, akinek való ilyen állat!!! Tehát nem mindenkinek. Valakinek még egy bichon bolognese is lehet bonyolult eset, láttam már olyat is...

Ezek a 10-12 éves kislányok egymást hülyítik be, és akinek nincs menő kutyája (telefonja stb), azt kiközösítik. Tudom milyenek, tanítottam iskolában.

2015. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy okos....ha lehetne, kitöltetnék minden hazai borderrel egy iq tesztet, sok ember ledöbbenne az eredményeken...Csak sajnos nem lehet.
2015. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a másik a "3,5 hónaposan hány kilónak és cm-nek kell lenni az amstaffomnak?" típusú, amitől lezsibbadok.
2015. febr. 23. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert tehetséges, lelkes, együttműködő, sok oldalú és még szép is. Csak nem való mindenkinek. Nem tudják, hogy nem így születik, csak a lehetőség van meg benne, hogy azzá váljon, amit a videón látnak. Az emberek egyszerűek.

Ui. Hú nekem meg mudi nem kéne még ha fizetnének se. Kinek mi jön be. Egyik fajta sem jobb mint a másik csak egyszerűen MÁS.

2015. febr. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tök szerelmes vagyok a kutyámba! 9 hónapos border collie. Semmi bonyi nincs benne, de annyira kötődik hozzám! Olyan, mint egy kisgyerek sokszor, nagyon ragaszkodó és jó kutya, csak foglalkozni kell vele! Első kutyám, és nem mondom, hogy nem kihívás, de soha nem bántam meg egy pillanatra sem, hogy bc-t választottam. Olyan kis okos, és engedékeny is! Egyedül a séta nehéz, mert olyankor olyan izgalomba jön, hogy csak na :D
2015. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!