Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy remeg a kutya?...

Normális, hogy remeg a kutya? SOS! Beteg.

Figyelt kérdés
Pár napja beteg, egy felső légúti valamivel indulhatott, torokgyulladásos tüneteket produkált. Elvittük orvoshoz, mert a bélkutymorgásból habos hányás, abból véres hányás, abból sárgás hányás, abból hasmenés lett. (minden évben kétszer produkálja ezt) Amikor levertebb a kutya remeg, ugyanakkor észrevettem, hogy kissé acetonszagú a lehelete. Az orvos ezt nem érezte, a gyomor és bélrendszeri nyavajájára kapott antibiotikumot, az első szuri után nagyon jól lett. Tegnap este volt. Azonban ma piszkítás után jobban elkezdett remegni, mint eddig szokott. Ezt okozhatja a hasmenés miatti kimerültség? Vagy az acetonszagú lehelettel van összefüggésben? Biztos ami biztos, adtam neki egy kis cukrot, illetve málnaszörpöt, mert azt olvastam, hogy ha leesik a vércukor szint az okozhat remegést.
2010. febr. 13. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vidd el egy másik dokihoz, egy normálisan felszerelt rendelőbe, mert itt komoly dolog lesz a tünetek mögött, amit ahhoz, hogy kezelni lehessen ki kell deríteni. Nem szabad ilyen esetben ráhagyni a dokira, hidd el, saját tapasztalat. Nálam pár éve az egyik kutyát kellett dokitól-dokiig hurcolni, mire a 4. rájött mi lehet a baj, az 5. meg megműtötte. Az első doki által felállított gyomorrontás-bélgyulladás diagnózissal ellentétben a kutyának részleges bélelzáródása volt.
2010. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz, amíg még tudod- és ezt nem elsősorban arra értem, hogy amíg még él, hanem arra, hogy holnap vasárnap, még nehezebb lesz orvost találni neki! Azonnal vidd egy másikhoz!
2010. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az orvos tegnap este látta...
2010. febr. 13. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Orvos!
2010. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Acetonszagú lehellete a cukorbeteg (embereknek) szokott lenni. Kutyusnál még nem hallottam ilyet.

És amikor adtál neki cukrot, jobban lett?

Megértem az aggodalmadat, remélem meggyógyul a kutyusod. Vidd el a legjobb dokihoz, akit ismersz!

2010. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Iszik?Eszeget?Ha eszik mit adsz neki?Inye milyen színű?Pisil eleget?Hányszor volt hasmenése?Játszik,vagy keletlen?Ha a hátán felhúzod a bőrt,mennyi idő amíg rendesen vissza megy?Szeret most sétálni menni?

Nem ehetett meg valamit?Nem adtál neki mostanában valami újat?

2010. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Iszik és ahogy mondod, eszeget. A kedve amikor megkapja a gyógyszerét jó, nem levert, de amint kimegy a hatása, azonnal nyűgössé válik. Az ínye rózsaszín, ha benyomom, hamar visszanyeri a színét. A hőrét nem huzgáltam, most hagyom hadd pihenjen.


Beszéltem közben mégegy orvossal, azt mondta a tünetek alapján nagyon úgy néz ki, hogy vírusos vérzést is okozó bél és gyomorhurutja van. A székletében a nyálka és a világos piros vér is erre utal, valamint a hányásab korábban előforduló vér is ezt támassza alá. A remegés lehet ezektől, mármint a hasmenés-hányástól, hogy kissé megváltozik a kutya elektrolit szintje, figyelni kell, hogy igyon.


Ezen kívül a kutya érzi rajtam az ijedtséget, emiatt is reszkethet.

2010. febr. 13. 12:40
 8/12 anonim ***** válasza:
ÍÍÍÍÍÍÍÍÍ.Jobbulást! Remélem,hogy hamar meggyógyul.Calopet pasztát adnék neki.Van ,olyan por,amit vízben fel kel oldani és megitatni vele.Olyan ,mintha infúziót kapna.
2010. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor az én kutyám beteg volt ő ezt kapta az elektrólidók miatt:Royal Canin Rehydrotion Support Instant.
2010. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?
2010. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!