Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet így törzskönyvet csinált...

Lehet így törzskönyvet csináltatni kutyának?

Figyelt kérdés
kb 2 hete vettünk egy golden retriver kiskutyát.most 7 hetes.és szeretnénk neki törzskönyvet csináltatni de nemtudjuk pontosan hogy kik az "ősei".lehetséges így törzskönyvet csináltatni?és ha igen akkor kb. mennyibe kerülhet?
2010. febr. 13. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Biztos kapsz még majd rengeteg választ, de én úgy tudom hogy szükség van az anyuka apuka papírjaira, meg valami fedeztetéses papírra is, ez nyilvánvalóan azért kell, hogy akármilyen kutya ne kaphasson törzskönyvet. De mint mindent ezt is el lehet intézni, mert mi az amit a mai világban nem, de hivatalosan szerintem esélytelen vagy.
2010. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet csináltatni neki. Azt nem értem, ha valaki törzskönyvet szeretne a kutyájának, akkor miért nem képes jó tenyésztőtől venni?
2010. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ezt te is tudhatnád, hiszen a törzskönyv lényege hogy a kutya őseit mutatja. Amúgy meg nem értem mit csinál nálatok egy 7 hetes kiskutya, akit ráadásul 5 hetesen hoztatok el!
2010. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Törzskönyvezni csak törzskönyves kutyák utódait tudja maga a tenyésztő. Egy almot kizárólag egy alkalommal, egyben lehet törzskönyvezni. Ha egy alomra egyszer már beadtak alombejelentőt és egy kölyköt akkor nem jelentenek be, akkor rá soha nem lehet törzskönyvet kiváltani. Ezt simán csak az alom 6 hónapos koráig lehet megtenni, utána már kizárólag genetikai vizsgálat után. Vagyis a kutyádnak a világon semmi esélye a törzskönyvre.
2010. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Ja. Én inkább a helyedben az egészségével foglalkoznék. A leírásodból kiderül, hogy egy aranykoszorús mesterszaporítótól, egy lelketlen kutyagyárostól vettél kölyköt. A szüleinek gondolom a világon semmi szűrési eredménye nincs, márpedig a goldenek igen hajamosak a diszpláziára.
2010. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Kezdjük először a tényekkel:

- Tenyésztő nem ad ki 5 hetes kutyát a kezei közül (még tapasztalt gazdiknak sem)

- Ismeretlen ősöktől származó kutya szerinted hogyan kaphatna törzskönyvet? Azt sem tudod melyik kutya az!

A törzskönyvön rajta vannak a kutya felmenői, de adatok nélkül mi kerüljön oda? Anya és Apa?


Én ezért mondom, hogy nehéz megtalálni az "igazi" tenyésztőt. Sok időt kell rá szánni, sajnos. Olykor az ország másik végébe kell menni álmaink kutyája után.

2010. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
az előttem szolokkal egyet értek, ha én olyan szándékkal veszek kutyát, hogy törzskönyvet szeretnék hozzá biztos tenyésztőtől vettem volna, és kutyust nem hozunk el 5-6 hetesen csak 8 hetesen!!!! A másik ha neked törzskönyv nélküli kutya kellett miért nem hoztál ki állat menhelyről vagy kerestél fel fajta mentőket ott biztos lett volna neked kutyus igaz ott sincs törzskönyv!!! De legalább adtál volna esély egy kutyusnak a jobb életre!
2010. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!