Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eddig sosem kakilt be a...

Eddig sosem kakilt be a kutyánk, most meg minden nap megtisztel bennünket egy egy kupac szarral a lakásban. Szerintetek mi lehet? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Dönci mindig is egy benti kutyus volt.Régen ,pici korában nem volt baja a szobatisztasággal ,de egy két hete rendszeresen bekakil. Nem értjük mi lehet a baj. Naponta 3-4-szer sétáltatjuk , reggel is anya elviszi már 6-kor... Délután kb. fél háromra itthon vagyunk és azonnal elvisszük sétálni. Szerintetek mi lehet a baj? Valamit rosszul csinálunk?

2015. febr. 25. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi időt sétáltok vele, és mennyi idős a kutya?
2015. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alkalmanként 20 perc ,ha több időnk van akkor többet de délutánonként sokat kint van a kertben. Sokat foglalkozunk vele, játszunk tanítgatjuk dolgokra stb.

Most volt 3 éves

2015. febr. 25. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Dönci most mennyi idős? Öreg kutyáknál már lehetnek olyan problémák, hogy nem tudja visszatartani. Betegség is okozhatja. Ha egyik sem áll fenn, akkor esetleg valami sokk érhette, valami változás a megszokott rendszerben, ami miatt bizonytalannak érzi magát, szorong, stb. De ha úgy érzed, hogy úgymond semmi oka nincs rá, akkor ki kellene vizsgáltatni egy orvossal, hátha mégis szervi eredetű.
2015. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3 éves. Értem. Arra mi is gondoltunk ,hogy lelki oka lehet ,nagyon hiányzunk neki amikor elmegyünk iskolába vagy dolgozni. Olyankor ugye egyedül van.

Mindenképpen kivizsgáltatjuk!

2015. febr. 25. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát még bőven fiatal. Egy kivizsgálás sosem árt, de ha úgy érzed inkább lelki eredetű, akkor nézz utána a szeparációs szorongásnak.
2015. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM a válaszokat!!!!
2015. febr. 25. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is volt ilyen problémánk, kb. fél éve (most 2,5 éves). Szintén benti kutya, kb. 3-4 hónapos korától megbízhatóan szobatiszta.

Aztán egyszer csak úgy határozott, hogy hajnal 4-5 körül!!! (ami érdekes, mert soha nem vittükle ilyen időben, sőt, este az utolsó 8 körül van, és előfordul h másnap reggel 9 körül jutunk csak le) lemászott a fotelkájából (mi fölötte a galérián alszunk), és odakakkantott a szoba közepére minden előzetes jelzés nélkül, majd mint aki jól végezte dolgát, visszafeküdt... Először azt hittem, hogy véletlen volt/meghajtotta valami.. ok.. másnap megint.. akkor már a fésűmet kaptam a kezembe, mikor lemásztam hozzá azzal kapott a seggére (33kilós nagy dög egyébként, tehát remélem nem számít állatkínzásnak :3).. De gyanúsan nem zavartatta a dolog... Na mondom már oké lesz minden.. következő hajnalban is megcsinálta.. meg a következőn is.. Ekkor jött a nagyszerű ötlet, hogy kizárom az előszobába (soha nem aludt még ott, mindig a lehető legközelebb szeretne lenni hozzánk). És láss csodát, azóta soha nem történt ilyen.

Arra gondoltam, hogy kekeckedni próbált, hogy ő mekkora király, és még ezt is megteheti büntetlenül. Szóval ez a "kiközösítéses lelki terror" nálunk bejött.

2015. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!