Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves labrador kis termetű...

3 éves labrador kis termetű nőstény kutya 36kg-osan kövér?

Figyelt kérdés

2015. febr. 25. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém olyan 27 kilós és amikor 33 volt, akkor néha lefeküdt hegymászás közben, aztán lefogyasztottam és most úgy ugrabugrál, mint kölyökkorában :)
2015. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak annyira mint egy sertés. Szörnyű :o(
2015. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még egy kis konkrétum: például a labrador wiki oldala szerint a szukák 25-32 kilósak. Ha tényleg kis termetű, ahogy írod, akkor nyilván a 25 kiló körül kéne lennie. Na most ehhez képest a 36 az már majdnem a másfélszerese, ami már tényleg nagyon nem jó, tönkreteszi szegény ízületeit meg az általános egészségi állapotát is hosszú távon.


Egyébként vicces volt, amikor én lefogyasztottam az enyémet. Megkérdeztem az állatorvost, hogy az jó-e, ha 20 százalékkal kevesebbet adok neki enni, erre közölte, hogy egész nyugodtan adjam neki csak a felét, amíg le nem fogy :) Sajnáltam én is szegény ebet, olyan nevetséges adagokat kapott, de mindig arra gondoltam, hogy mennyivel jobb lesz neki. És tényleg brutális változást hozott rövid távon is. Az egy dolog, hogy sokkal ugribugribb meg visszatért a régi erőnléte, de például olyan is volt a túlsúly miatt, hogy nem mert lemenni meredekebb lépcsőkön, úgy kellett lekönyörögni, ez is totál megszűnt. Szóval megéri. Az enyém 7,5 éves egyébként, de egy csomóan egész fiatalnak nézik.


Előbb azért kérdezd meg az állatorvosotokat, hogy szerinte milyen testsúlyt célozzatok meg, hátha mégis tévedsz és nem kis termetű, hanem nagy :) De azért ezt kétlem.

2015. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:
Olyan képet tegyél fel amin a kutya állva, oldalról látszik.
2015. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos biztosan sok, legalább 30-32kg-ig kéne fogynia. Érdemes fokozatosan lefogyasztani, (rostdús, kalóriaszegény táp és mozgatás), mert nagyon lerövidíti a túlsúly az élettartamát, és megterheli az amúgy is kényes ízületeit. Fokozatosan kell fogynia, 6-12 hónapig is eltarthat! mérlegen mérd a súlyát ha tudod, és centivel a hasát, így látni fogod, hogy jó úton jártok-e.
2015. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!