Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Gery95 kérdése:

Hogy tudom megtanítani a németjuhászom hogy sétáltatáskor ne húzzon?

Figyelt kérdés
VAn egy 7hónapos néemjuhsázom, és sétáltatáskor folyamatosan húz de olyannyira hogy majd meg ful. ilyeekor megállok egy kicsit midníg. hazafelé valamiért jobban húz...
2015. febr. 27. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez csak az első sétáltatásokkor volt így, bár akkor a kutyus még csak 4 hónapos volt. Aztán később megszokta, és már hazafelé sem húzott. Azóta kerékpárral is megy a bravúr. :)
2015. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Motiválod vmivel, hogy melletted menjen és ne égnek-szélnek?

Jutifalat?

Az amstaffom 11 hónapos és még mindig jutifalattal sétálunk. Szépen jön mellettem (néha azért elcsábul 1-1 villanyoszlopnál) és figyel folyamatosan. Ilyenkor kap falatot és boldogan jön tovább.

Aztán van az a módszer, hogy amint elkezd húzni, te elindulsz az ellenkező irányba.

Azt is lehet, hogy megállsz és addig állsz mozdulatlanul, amíg le nem lazítja a pórázt. (De képesek hosszú percekig kifeszített pórázzal állni.)


De ha a kutya nincs dicsérettel motiválva (kaja, simi, szóbeli dicséret), akkor 10 év múlva is húzni fog.

Kell a pozitív megerősítés. Mindig hatékonyabb, mint a negatív.

2015. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha húz, akkor rántsd vissza a pórázt és mondj valamilyen vezényszót, pl. lassan, nem szabad, stb. A vezényszó nem annyira fontos, de így könnyebben megtanulja :)
2015. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha húz, akkor rántsd vissza a pórázt és mondj valamilyen vezényszót,"

Ezzel csak az a baj, hogy mielőtt rántasz, akkor ösztönösen lelazítod a pórázt. És onnantól már nem igazán működik.

Úgy igen, ha lazítás nélkül tudsz még annyi erőt kifejteni, hogy tudj egy nagyot rántani.

2015. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
félre értitek. abba az irányba megy amerre irányítom ha megállok meg áll ő is, de a póráz feszes foylamatosan és mintha rohanna... de ma pl bringával vittem ki sétálni ami végül futás volt 5 km-t szitne egyhuzamba csak futott, a végén már nem is tekertem csak huzattam magam, szerintem le kellene fárasztani mert eléggé hiperaktív
2015. febr. 28. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem elindulás után simán ment, max. akkor húzott, ha megijedt valamitől, illetve nagyon szeretett otthon lenni, és irány hazafele. De, mint ahogy azt korábban már mondtam, ez csak a kezdetekben van így.
2015. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xeni0301 válasza:
ajánlom a folytónykörvet...tudom sokan ellene vannak, és a neve sem valami bizalomgerjesztő, de nagyon hatékony.Először én is próbálkoztam sok mindennel de egy 1 és fél éves kutyával akit akkor kaptunk , és soha nem volt rajta nyakörv/póráz elég nehéz volt, szinte futottam utána. Miután vetten neki egy folytónykörvet mintha kicserélték volna. Ha érzi hogy feszül a nyakán lassít. Próbáld ki hátha neked is beválik.
2015. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fojtót j-vel írjuk. :)


Csak akkor ajánlott használni, ha az illető pontosan tudja hogyan és mikor van rá szükség.

És amelyik kutya húzni akar, az leszarja, hogy a fojtó "fojtja", ami egy bizonyos befeszülés után már nem is igaz.

ÉS: egyáltalán nem vagyok ellene, párszor én is használtam, de ált. megy az sima nyakörvvel is, nem kell a fojtó.

2015. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!