Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak tanítom hogy ne...

A kutyámnak tanítom hogy ne egyen fel semmit a földről . Ez igy már okés vagy valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
Tehàt a kutyámnàl azt értem el hogy pl a kapuban elhelyezett hust nem hogy feleszi de közelébe se megy. Fél tőle . Ha pl az utcàn kutyàt sétàltatnak nem is érdekli inkâb bent fekszik a hàzàba ha a kapuban van a hus pedig màskor ugat a kapuban. Ez igy okés szerintetek? Amugy ha mondom neki hogy megeheted akkor megeszi. Elnézést a helyesiràsért.
2015. febr. 27. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
És hogy tanítottad meg erre?
2015. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha azért nem megy oda, mert fél, az már régen rossz.
2015. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért mondanád neki, hogy megeheti, ha egyszer arra akarod tanítani, hogy soha ne egye meg?

A jelenlétedben működnek ezek a dolgok, vagy akkor is, ha egyedül van? Mióta tudja ezt anélkül, hogy belenyúltál volna? Csak olyan kajával próbálkoztál, amit te raktál ki oda, vagy olyan kajával is tesztelted, amin nincs rajta a szagod? Miért gondolod, hogy jó dolog az, ha a kutya retteg a hústól? Így majd nem megmérgezik, hanem kirakják virslivel a kertet, és a kutya nem mer majd betörőt fogni. Bár tény, hogy jobb, mintha megmérgeznék, de amúgy sok értelmét nem látom.

2015. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Megtagadott élelemnél nem lehet utána megengedni megenni. Teljesen megzavarod azt a kutyát. Jelenleg úgy néz ki, a kapuba kitett húst összekötötte azzal, a közelébe ne menjen, mert rosszul jár.
2015. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lenne rá egy nagyobb összegem, ha odébb viszed pár méterrel azt a húst akkor simán megeszi!


Ezzel azt valóban sikerülhetett megtanítanod vele, hogy a kapuban nem ehet fel semmit, lényegében ez fél siker, viszont ha bedobnak neki valamit messzebb akkor azt nagy eséllyel meg fogja enni.

2015. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az udvar szinte összes pontjàn kiprobàltam sőt ismeretlen terepen is ezekkel a kajàkkal: nyers csirke marha diszno hus , (tudom nyers disznot nemehet) sonka , szallàmi , sajt, virsli. És csak leginkàbb akkor müködik ha nem vagyok vele ha kimegyek legalàbb közelébe mer menni. Bentről a hàzbol tanitotttam meg mert kint lehetetlen volt mindig észre vett ha elbujtam vagy ha kimentem akkor is. Akumi ebben az évben 4 mérgezés tőrtént a faluban örülők hogy te nem làtod hasznàt de én igen és kezembe lévő virslivel nem tudom fenyegetni mert azt kvàzi kikapja a kezemből de ha ledobom néz hogy most megeheti e tehàt az azért összeköti hogy akkor lesz baj ha a földröl eszi. Köszi a vàlaszokat hasznosat nem igen kaptam.
2015. febr. 28. 10:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Majd még rájövök hogy hogyan finomitsak rajta illetve köv az lesz hogy idegentől kézből ne fogadja el. Bàr aki meg akarja mérgezni nem olyan bàtor hogy kézből tegye inkàbb bedobja neki ezért fontosabbnak tartom hogy ne egyen fel semmit.
2015. febr. 28. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha máshol is működik, jól csináltad. Szerencsés vagy, hogy sikerült idáig eljutnod a kutyáddal. Azt viszont ne feledd, időnként frissíteni kell a tiltást. Tehát ne legyél innentől biztos abban, állandóra sikerült a tanításod.Mivel élőlényről van szó, előfordulhat, hogy idővel halványodik a tiltás számára. Nekem anno az egyik szukámat félévente, évente kb emlékeztetni kellett az "idegentől tilos elfogadni bármit" betartására.
2015. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!