Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nem baj, ha a kutya valamik...

Az nem baj, ha a kutya valamikor az utunkba van és nem szólunk rá, hogy menjen arrébb, hanem úgy megyünk tovább?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rá kell szólni hogy tanulja meg.
2015. márc. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemigen fogja megérteni, hogy mi az, hogy "menj az útból". A kutyák általában szeretnek lakáson belül olyan főközlekedési útra feküdni, ahol mindent belátnak.
2015. márc. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szoktak lenni dominanciával kapcsolatos fejtegetések, hogy csak akkor fogad el főnöknek, ha mindig odébb zavarod, vagy ha átlépsz rajta.

Ha útban van zavard arrébb. Ha jól esik lépd át.

Ha útban van én egyszerűen arrébb tolom... Gyorsan megtanulja a parancsszót is

2015. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha útban van, nem átlépni kell rajta, hanem odébb tessékelni, mert ha átlépsz rajta, pont azt tanulja meg, minek elmenni, ha úgyis átlépnek rajtam? A farkas falkavezér sem ugrálgatja át a falka tagjait, mindenki odébb somfordál, amikor közeledik. Anyósom kutyája olyan, hogy beáll a folyosóra, mint egy ellő tehén és elvárja, hogy majd mi kikerüljük, hát én meg simán odébb röpítem egy méterre, amikor megyek.
2015. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Miért lenne baj?

Max furának tartom, hogy képesek vagytok némán elslisszolni a kutya mellett. Az embernek csak jólesik egy-egy szót szólni a kutyájához. A kutya sem venné zaklatásnak, úgy gondolom.

2015. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem baj, sőt az a normális, ha a kutya ilyenkor szó nélkül arrébbmegy... Nehogymár a gazdának kelljen könyörögni, hogy őfelsége hagyja elhaladni. Azon kívül, hogy tiszteletlenség, még veszélyes is, mert nem mindig látod a kutyád vagy van időd szólni, hogy lécci menj már arébb. Aztán ha olyankor nem megy magától a kutya akkor komolyabb baleset is történhet. Velem is volt már olyan, hogy sietős dolgom volt a sötét kertben és anyám sötét színű kutyája teljesen természetesnek gondolta, hogy ő ott fekszik a tágas járdán és eszébe sincs arrébb menni amikor én rohanok felé... Elég nagyot eshettem volna ha nincs szerencsém. Hát jó hogy nem még én kérek elnézést, hogy nem jártam lábujjhegyen a kertben hátha anyám kutyájának épp az utamban van kedve dögleni...

Nekem minden kutyám természetesnek veszi, hogy szó nélkül arrébbmegy az utamból.

2015. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
IGAZ
2015. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!