Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielem van, lakásban...

Spánielem van, lakásban tartom. Séta után ti megmosdatjátok?

Figyelt kérdés
Ha sár van, vagy elvégzi a dolgát, nem tudom a lakásba beengedni, csak ha megmosom a lábait, fenekét. A szőrt lenyírtam ezekről a részekről, de széklet után olykor nagyon büdös a feneke, pedig egészségesen táplálkozik, állatorvos tanácsát kértem ki az étrendjét illetően. A mancsai sáros időben iszonyúan néznek ki 1 órás séta, futkározás után.

2015. márc. 2. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én baba törlőkendőt használok.
2015. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs, de tuti megmosdatnám, főleg ha sárban mászkált. Vagy vehetsz neki kutyacipőt, akkor legalább a lábát nem kellene állandóan mosni.
2015. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lábat és hasat mi sima meleg vízzel leöblítjük. Seggük sose kakis vagy büdös.Csak ha hasmas van,akkor érthetően lemossuk azt is.De amúgy a popijuknál mindig rövid a szőr,meg alatta is egy kicsit.


De samponos vízzel semmi kép se mosd le,csak ha nagyon gáz a helyzet,mert ha napi szinten többször is samponnal mosod le akkor tönkre megy a bőre!!


Sáros időben sajnos ez ilyen :/


Rövid szőrű fajták gazdáitól hallottam,hogy ők nedves törlőkendővel szokták az ajtó előtt áttörölni a kutyát,nos ez is egy megoldás.Bár hosszú szőrűeknél ez nem sokat segít.


Mondom erős sugarú zuhannyal végig menni a lábakon,mancsokon,hason és szárazra törölni,rá szárítani hajszárítóval és kész.

2015. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzMHZs ***** válasza:
A sarat illetően tudok csak segíteni, büdös nem szokott lenni. Mi panelban lakunk, ha vizes, sáros az idő, akkor vagy lábmosás, vagy ha nem olyan vészes a dolog, megvárom míg megszárad és kifésülöm a szőréből. A tappancsain rövidre vágom mindig a szőrt, a talppárnái között is, így kevesebb sár rakódik bele és persze neki is kényelmesebb. Ha lábmosás, akkor beleállítom a kádba, már nagyon tudja, adogatja a lábait, a tussal pedig kiöblítem belőle a koszt, míg tiszta nem lesz a víz :)
2015. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!