Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez fordulhatok segítségért,...

Kihez fordulhatok segítségért, hogy a 2 éves spánielem szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
11 hónaposan tenyésztőtől vettem és azóta amikor dolgozni megyek a lakásban végzi a dolgát, amikor otthon vagyok, nincs ilyen gond.
2015. jan. 13. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Két óránként leviszed. Ha lent végzi a dolgát, megdicséred, ha a lakásban, takarítasz - ezzel kellett volna kezdened, most is ezt kell csinálnod! Célszerű lett volna, ha egy hét szabit kérsz, és tanítgatod.
2015. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ácsi... 11 hónapos kutyának már ösztönösen szobatisztának kéne lennie, és abból, hogy amikor otthon van, nem piszkít be, én úgy gondolom, hogy ő valójában szobatiszta is.

Ez nem szobatisztasági probléma, nekem inkább szeparációs szorongásnak hangzik.

2015. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
**amikor otthon van - mármint a Kérdező.
2015. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás, keress rá a neten, aztán ha nem sikerül az alapján megoldani, akkor kutyasuli, vagy házhoz járó kiképző.
2015. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mikor elhoztam a tenyésztőtől, szabadsággal kezdtem és sűrűen levittem. Tavaly nyáron már volt némi remény, de most tölti be a 2 évet és napok óta reggel csak pisil. Megerősítem, csak azokon a napokon amikor dolgozni kell mennem, pedig fél órát lent vagyok vele így is. Mintha visszafejlődne...szégyenli magát amikor megszidom, de semmi eredmény.
2015. márc. 3. 11:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Olvastam a szeparációs stresszről is, napközben megpróbáltam rádiót bekapcsolva hagyni, hogy ne zavarják a zajok (panelben lakom). Kaptam ötleteket bőven, sajnos kiképzőbe autó hiányában nem tudom vinni.
2015. márc. 3. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Buszra is felengednek ám kutyát, én oktatni járok tömegközlekedéssel a suliba két kutyával.

A szeparációs szorongásnak pedig nem a rádió a megoldása, hanem a falkasorrend rendezése :)

2015. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!