Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérgező kutyatáp, figyeljetek?

Mérgező kutyatáp, figyeljetek?

Figyelt kérdés

[link]

A szívem megállt, amikor ezt olvastam. Én is ezzel a Benefullal etettem a kutyám, illetve keverve Royal Caninnal és bizony rendszeresen hányt és volt hasmenése az elmúlt egy évben, hordtam is rendszeresen az orvoshoz, de azt álmomban sem gondoltam, hogy a szuper minőségű, híres svájci kutyatáppal én magam mérgezem szegénykémet! Soha többet nem veszek ettől cégtől semmit... Aki esetleg szintén ezzel eteti a kutyáját... figyeljetek oda, belehalhat!


2015. márc. 4. 10:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A fagyálló, mint közismert mérgező anyag, az amúgy az etilén-glikol. A propilén-glikolt pont azért teszik bele manapság a szélvédőmosókba helyette, hogy ne legyen olyan mérgező :) Egy átlagos tömegű ember simán leguríthat egy pohár propilén glikolt anélkül, hogy beledöglene :) A hosszú távú kitettség persze más tészta, nyilván az a jó, ha az ember minél kevesebb ilyen vegyszert fogyaszt tartósan, de erre is van azért egy-két kísérlet: például patkányokat etettek 2 évig 5% propilén-glikol tartalmú eledellel és semmilyen megbetegedést nem tapasztaltak.
2015. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 hell-ikon ***** válasza:
83%

13:46-os pontosan leírta azt amit én is akartam.

Annyit tennék hozzá, hogy propilén-glikolt a legtöbb tápban meglehet találni, jellemzően az "xy" _ízű_ felíratú tápokban. Ugyanis a propilén-glikol általában az aromák "hordozója", abban oldják és ezt keverik a táphoz, hogy az adott íz meglegyen.

Tehát ha azt olvasod a tápon pl. hogy csirke _izű_ vagy _ízesítésű_, akkor garantált, hogy PG van benne... és ez persze jellemzően alsó kategóriás tápok "védjegye", bár előfordulhat a drágább tápokban is.

2015. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
PG van amúgy az elektromos cigarettához való lében is, és a dohánylobbi minden igyekezete ellenére sem sikerült rábizonyítani, hogy bármiféle káros hatása lenne. Pedig nagyon tepertek :D
2015. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 hell-ikon ***** válasza:
82%

Pontosan. 2 éve én is azt szívom és még élek plsuz a pénztárcám is vastagabb, mintha a rendes cigit szívnám.


Na de picit a kérdésre is visszatérve, illetve az abban linkelt cikkre...

A cikket olvasván eszembe jutott, hogy néhány éve keringett egy petíció a neten a dihidrogén-monoxid betiltásáról és korrektűl le volt vezetve hozzá, hogy miért is kellene betiltani ezt az irgalmatlan veszélyes anyagot.

Rengetegen írták alá a petíciót, anélkül, hogy kicsit is utána néztek volna annak, hogy mi is az dihidrogén-monoxid... (konyhanyelven: víz)


Szóval megint született egy hatásvadász cikk, félinformációk alapján, anélkül, hogy a cikk írója komolyabban utána járt volt a dolognak.

2015. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A dihidrogén-monoxidos elég régi vicc :)

A dívány.hu pedig nem a megbízhatóságáról ismert bulvárlap.

2015. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 hell-ikon ***** válasza:

Gondolom az általad említett oldal is lehozta ezt, azért írod, én személy szerint a Face-n futottam bele anno egy megosztásba, amiben ez szerepelt... :) Röhögtem is rajta vastagon.:)


A bulvárlapok világa nem izgat, jellemzően a szakmai és helyi hírek szintjén megragadok.

2015. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!