Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkisok, mesélnétek a kutyuso...

Yorkisok, mesélnétek a kutyusotokról?

Figyelt kérdés
A jellemük,napirendük,ápolásuk,tanításuk érdekelne,valamint az hogy miből milyen márkájút használtok (Pl:.samponból,kutyatápból stb)

#gazdi #yorkshire terrier #mindent amit gondoltok elmondhattok
2015. márc. 4. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Nekem Yorkie-m van. Elég nehéz kifogni olyan természetű Yorkikat akik nem "hisztisek". Nekem sikerült. A betanitattása roppant egyszerű (legalábbis nálam) mivel nagyon okosak. Az alapokat mint minden kutyánál kölyökkorban kell kezdeni. Mostanság felnőtt igy 1 trükköt 10 perc alatt ügyesen megért és jól meg is csinálja de azért 1 hétig kell gyakorolni vele hogy tökélletesen menjen. :) Azt szeretném kérdezni (ha lehet) van-e kisgyermek a családban, ha van hány éves. Esetleg te vagy egyedül.

Ha olyan Yorkie-t fogsz ki aki kicsit hisztis akkor is könnyen ki lehet belőle nevelni meg ott van a kutyaiskola is. Sok sikert a Yorkie tartáshoz ! (ha ezt választod) ;)

2015. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Négyen vagyunk,de kisgyermek nincsen. Szabad megkérdeznem honnan vetted a kutyát,esetleg melyik tenyésztőtől?
2015. márc. 8. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Ne vegyel tenyesztotol! Mindegyik valami fajtabetegseget kikerul es nem vizsgaltat vagy vizsgalva van a kutya, de nem mond eola semmit, mert tudja hogy pl veseko van kialakuloban. Csak akkor vegyel onnan ha kiallitasra kell, ha hobbira, akkor nem ajanlom, mert nincs olyan tenyeszet ahol mindenre be lennenek vizsgalva, de teny hogy sok a szepsegversenyen elert helyezesuk... Szaporitot se valassz, mert az meg sokszor rossz korulmenyek kozott tartja oket es kinozza vagy agyon szuleti! A legjobb olyan maganszemelyektol venni, akiknek hamisitatlan, visszakovetheto papirjaik vannak a kutyara es orvostol lekerdezhetok:)

Ezek a papirok ha megvannak es nem csak aszt mondja szep a kutya es jok az osei meg azok szurtek stb (kamuduma), akkor okes es onnan lehet venni:)

Patella ficamra rontgen

Sziv es hasuri ultrahang

Vervizsgalat

Urulekvizsgalat

Vizeletvizsgalat

Huvelykenet/sperma vizsgalat

Allergia teszt ha valamire gyanusan allergias barmelyik szulo is

Szemvizsgalat (nincs e szurkehalyog vagy barmi elvaltozas)

Csipo diszplazia rontgen

Hallasvizsgalat

Es ezen felul barmi extra meg lehet, de ezek a minimumok. En azt nevezem tenyesztonek, akar van nala torzskonyv akar nincs, akinel ezek megvannak.

Es persze mint az elottem szolo irta, fontos a kutya temperamentuma, hogy lassuk, nem idegbetegek e a szulok, kezelhetok e, milyen kornyezetbol szarmaznak, van e veluk foglalkozva mentalisan es apoltak e stb.


En ebben hiszek es en is igy tartom a kutyusaimat.

2015. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Az 1. Vagyok! A 2. Válaszoló hosszu beszédét nem olvastam el. Márcsak azért sem mert az 1. Mondaton megakadt a szemem. CSAKIS TENYÉSZTŐTŐL VÁSÁROLJ! A mienk nem tenyésztôtől van. De régebben ez nem számított annyira nagy gondnak.

Most viszont nagyon is számit!!!

Annyi szaporító van mint égen a csillag!!! Rengeteg! Ha nem ad törzskönyvet, eszedbe ne jusson elvinni! Az ilyen kutyusok sajnos sok betegséget hordoznak :(

Jegyezd meg hogy a szaporito a kutyáibol él, a tenyészrő meg a kutyáinak!!! Ha felfedetel egyet haladéktalanul hivj egy megbizhatö állatmentő egyesületet!

Sajnálom hogy nem tudok segíteni a tenyésztős témában! A gyerekekkel kapcsolatban pedig irj kérlek privát üzenetet! ;)

2015. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaaj bocsánat! Nincs gyerek! Akkor nem szükséges privit irni! Bocsi csak elfelejtettem hogy mit is válaszoltál valojában :)
2015. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!