Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálsz, ha a bullmasztif...

Mit csinálsz, ha a bullmasztiffodra egy másik kutya mondjuk ugatással reagál? Hogyan oldod meg, hogy a te kutyád -a benne uralkodó dominencia miatt- ne menjen neki a másiknak?

Figyelt kérdés

Pl. veszettség elleni oltásra, vagy csak simán állatorvoshoz viszed éppen, ott sok kutyával összeakadhattok.

Elsősorban azoktól kérnék segítséget, választ, akiknek bullmasztiffja van/volt. Vagy hasonlóan erős, és más kutyákkal dominánsan viseelkedő kutyája van.

Csak ÍRD légyi ODA, hogy bullmasztiff, vagy MILYEN KUTYÁD VAN!

Még nincsen és eddig nem is volt ilyen, vagy hasonló kutyám, csak nyugottabb természetű. Arra csak rászóltam, hogy: "Fúj, nem szabad!", és ennyi elég volt. Szépen jött tovább a lábam mellett.


2010. febr. 14. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha normálisan lenne szocializálva a kutyád, nem támadná meg az összes többit... Az enyém végig nyugiban ül a lábam mellett. Egy keverék tündér gazdája :)
2010. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Szocializálod a kutyát. Megfogod a pórázt, és leülteted, ha gázos a helyzet. Csend-rend-fegyelem. Kutyaiskola. Tanulás kemény kutya vásárlása ELŐTT.
2010. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Énis hasonló cipőben járok , nekem egy 2 éves németjuhászom van , fél éve járok vele kutyaiskolába és rengeteget fejlődött. Ha látom h nekiakar menni egy kutyunak fólytós nyakörvvel magammellé rántom és mondom neki h Fúj ! Nállam ez bevált , bár még moszsem tökéletes :/

de nem adom fel :)

2010. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normálisan nevelt, jól szocializált kutya nem csinál semmit. Esetleg visszaugat, vagy megmerevedik (méregetésre készül), de ebben az esetben is a gazdinak engedelmeskednie kell.

Nekem hasonló méretű kutyám van (kau), én vagy magam mellé hívom, vagy amikor látom, hogy nagyon emelgeti a farkát, kihúzza magát, stb, ha nagy kan közeledik szembe, akkor csak annyit mondok neki, hogy csssst (de úgy, mint amikor egy kisbabát csitítgatsz, csak úgy tök kedvesen meg csendesen), és egyből elveszti azt a fene nagy érdeklődését, és jön mellettem szépen tovább.

Csak nevelés és szocializáció kérdése!

2010. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még nincsen és eddig nem is volt ilyen, vagy hasonló kutyám, csak nyugottabb természetű.

Tehát még csak tervben van egy olyan kutya, és mivel még ilyen természetű kutyám nem volt, így nem tudtam nincs e valami plusz dolog a jó szocializálás és az általam megszokott (nyugott természetű kutya) nevelésen túl. Tehát csak azért kérdeztem, mert sokhelyen olvastam, az uralkodó dominenciájáról.

De akkor nyílván elég lesz nála is a FÚJ szó használata, természetesen mind kutyákhoz, mind emberekhez még kölyökként szocializálni fogom, ha meglesz.

2010. febr. 15. 13:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Aki normálisan írt választ, annak köszi szépen, de aki lehúrrogott, hogy "szocializáld a kutyádat" stb., annak azt üzenem, hogy köszi, de légyszivel előtte rendesen olvasd el amit írtam.

Ugyanis még nincs meg az a kutya, és az elődjével semmi problémám nem volt. Egy szófogadó, szuper kutya volt, jó nála is előfordult, hogy ha megugadta egy másik szívesen megmutadta volna, hogy ki az úr, de csak annyit mondtam, hogy fúj, nem szabad, és máris lehigadt...természetesen ezt követően mindig megdicsértem.

2010. febr. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!