Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. etetés? (kérdések...

B. A. R. F. etetés? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

Féléves törpetacsi (jellegű) szukám van, öt kilós, aktívan mozog

Eddig Premiere Best Meat Junior-ral etettem, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. (napi kétszer 150g + jutalomfalatok, némi emberi eledel, amit kikunyizott)

Mennyi idős korától érdemes elkezdeni a barfot?

Kell-e neki egyáltalán barf?

Hogyan állítsam össze az étrendjét, ha egészséges kutyust szeretnék?



2015. márc. 11. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem kell BARFozni, de bármikor érdemes elkezdeni :)


Az összeállításáról meg könyveket lehetne írni, szóval szerintem szállj rá a facebookos csoportokra meg úgy általában a netre, és/vagy adj egy mailcímet és átküldök egy összefoglalót, amit a sulisainknak írtam, hogy legyen miből kiindulniuk.

2015. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a kérdésem, hogy ha "tökéletesen meg vagy elégedve" a táppal, akkor miért akarnál átállni barf-ra?

Én úgy látom, hogy valaki azért vált barf-ra, mert nem tudja vagy nem akarja megvenni a tápokat (=nem akarja az átlag tápokban lévő szeméttel tömni a kutyát / támogatni az üzletágat) vagy pedig azért mert egészségügyi szempontból kell. Az összetételéről valóban sok minden van neten is kiindulásnak.

Nekem egy 5 éves németjuhászom van. Tavaly nyáron elkezdett furán viselkedni, bánatos volt, kedvetlen, bár mondjuk az étvágyával nem volt gond, de sokszor próbált hányni, sok füvet evett. Elvittem nem is egy állatorvoshoz, hogy van-e valami esetleg. Találni semmit nem találtak, viszont rólam eldöntötték, hogy hisztis/hipohonder gazdi vagyok, és a kutyának semmi baja. Akkor akadtam rá neten a barf-ra és gondoltam kipróbálom, hátha. A kutya azóta is energikus, virgonc, fele annyi mennyiségű kaját kap mint előtte konzervből és kevesebb az eltakarítandó is :-)

2015. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!