Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiffról mit érdemes...

Bullmasztiffról mit érdemes tudni? Kinek való? Folyik a nyála?

Figyelt kérdés

Lakásban szeretném tartani, persze foglalkoznék vele, járnánk futni (egy éves kora után) és figyelnék a szocializációjára, tenyésztőtől szeretnék kutyát.

Viszont mennyire folyik a nyála? Ha pl megsimogatom és hozzáér a kezemhez, nyálas leszek?


2015. márc. 11. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Folyik. Nagyon.
2015. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bullmasztiffot kb. késő ősztől kora tavaszig tudsz lazán futtatni (nem km-eket). Marhára nem erre lett kitalálva, vegyél vizslát akkor.

Rohadtul nyálzik.

"megsimogatom és hozzáér a kezemhez, nyálas leszek?"

Nos, nyálas lehet a pofája, igaz? Ezen felül nagyjából az egész teste, miután megrázza magát. :)

Ha kényes vagy a nyálra, akkor feszes pofájú kutyát válassz.

2015. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy szolíd nyári napon, megerőltetés nélkül:

[link]

2015. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, nem bm, de az se különb. :)
2015. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :)

A vizsla nekem nagy falat mozgásigény szempontjából, a futás inkább a kutya érdeke lenne mint az enyém. :)

2015. márc. 12. 20:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell őket kifejezetten futtatni.

Lehetőséget kell kapnia, hogy futkározhasson, ha akar.

Az enyémben soha egy pillanatra nem merült fel a gondolat, hogy szaladgáljon. :)

2015. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bullmasztiffom van panelban és messze nem nyáladzik annyira, mint írják itt a többiek. Persze előfordul, körülményesebb a dolog, nálunk minden helyiségben van egy rongy, de nem fog besétálni hozzád úgy, h ömlik belőle a nyál. Ha eszel, akkor viszont tuti, h megindul neki :)
2015. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja... és a futtatás. De, érdemes őket, de amennyit maguktól szeretnének!
2015. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha futtatás, akkor kocogás, és csak ameddig kedve van hozzá! Szerintem nem vészes a nyáladzása. Ha sokat rohangál, illetve a kajája előtt ülve (akkor ehet, amikor engedélyt kap rá, addig előtte kell ülnie) megindul neki, de amúgy nem nyálzik. Az enyém egy éves. Egy haveromé 6 éves, és rettenetesen nyálzik, bár mindig sétáltatáskor találkozunk...
2015. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!