Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát lenne...

Milyen fajtájú kutyát lenne érdemes beszerezni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem dolgozom, babával vagyok itthon, de szűk egy év múlva megyek vissza.

Főleg lakásban tartanánk (90 nm), persze szabadidőben lenne sétáltatva, de hétközben munkaidőben a lakásban lenne. Nagyon tetszenek a Staffordshire-ek, Border Collie-k, Malinois-k, de félek, hogy esetleg nehezen viselnék a hétköznapi bezártságot.


Régen volt Yorkie-nk, de elég nehezen idomítható, önfejű kutya, illetve rettentő nehéz volt szocializálni. A kisebb testű kutyáktól rettegett, a nagyokat pedig megtámadta, a logikájára a mai napig nem jöttünk rá.


2015. febr. 27. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de egyiket se lenne jo. Border collie es a malionis munkakutya. Mindegyiket jol ismerem es eszmeletlen milyen mozgas igenyuk van. szellemileg is farasztank kell nem csak fizikailag.

valami lusta nyugis kutyat valassz aminek nincs nagy mozgasigenye.

2015. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsi gyerek mellé jól meggondoltad a kutyatartást? Napi 3x séta, ha esik, ha fúj, ráadásul mindkét "csemetére" figyelned kell: egyik, hogy ne nyúzza, másik, hogy türje a nyúzást ha mégis lenne. Embert próbáló feladat....
2015. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdemes? Beszerezni? Ha már így kérdezed egyiket sem. A baba előtt 2-3 évvel jó ötlet lett volna, vagy baba után 6-7 évvel... Ez a babának és a kutyának is jó megoldás, egyszerre a kettő egyiknek sem. Nemsokára a babád is napi 23,5 óra elfoglaltságot fog adni, 5 perced nem lesz a kutyát nevelni, szocializálni rendesen. Tudod naponta hányszor fogja felverni a babát álmából egy babához nem szokott kutya?

A border extra-extra sok foglalkozást igényel, szellemileg és fizikailag is. Javíts ki ha tévedek de nincs kedved baba mellett napi 1 órát futni a kutyával és 1 órát csak a kutyával agytornázni naponta.

Egyetlen kutyát sem lehetetlen idomítani, csak rengeteg türelem és elszántság és idő kell hozzá, és a beismerés ha nem megy egyedül és kutyaiskolába vinni.

Szerintem várj a kutyával néhány évet, akkor majd jobban fogod látni mit és mennyit bírsz, még túl optimista vagy.

2015. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják a tapasztaltak, hogy vagy a kutya vagy a gyerek legyen más 3 éves, amikor a másik odakerül. Ellenkező esetben, ha nem vagy időmilliomos, vagy nem kell dolgoznod, akkor az egész csak káosz lesz és a természetesen a kutya szívja meg. Feleslges kitenni ennek bármilyen kutyát, pláne nem egy bordert vagy egy malit vagy staffot. Az általad felsorolt fajtáknak nem elég h meló után leszaladsz vele egy háztömbkörre. És akkor a gyerekedet még nem hoztad el a bölcsiből, nem játszottál vele, közben a kutya szétunja magát és folyamtosan mindenért csak a letiltást kapná, h ezt se csinálhatja, azt se....mivel kölyök lesz még és még mindent akar csinálni amit nem lehet. Felejtsd el ezeket a kutyákat egy időre, hacsak nem olyan az életstílusotok, hogy beleillik napi 2 óra intenzív kutyázás (1 éves gyerek mellett tapasztalatból mondom, h nem...) és kutyaiskola hétvégente. Ne legyetek felelőtlenek és önzőek csak azért mert kinézetre tetszenek ezek a kutyák.

Érdemes végignézni h ez a lány hogyan építette fel a kölyökmaliját és mennyi munkát tett bele...

https://www.youtube.com/watch?v=ul9UqUqyP7A&feature=share

2015. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt fajtákat felejts el! Ők nagyon pörgősek, rengeteg foglalkozásra van szükségük.


Kölyök kutyát is felejtsd el, hacsak nem tudod megoldani, hogy pár hétig az elején valaki levigye pár óránként dolgát végezni, stb...


Esetleg nézzetek szét menhelyen, de ne azért vegyél/fogadj örökbe kutyát, hogy a szabadidődet kitöltse (gyerek mellett van egyáltalán?), hanem csak akkor, ha a szükségleteit ki tudod elégíteni!

2015. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
Semmilyet, vagy egy idősebb, nyugis, egyszerű menhelyi keveréket szigorúan kutyasulival. Ha egy yorkival nem tudtatok mit kezdeni, ne akarj se malit, se amstaffot, se igazából bármilyen másik kutyát.
2015. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, pont ez a kétségem, hogy a felsorolt fajták tetszenek, de nem vagyok biztos benne, hogy a jelenlegi életvitelünkkel összeegyeztethető lennének a kutya igényei.


Tény, hogy az említett yorkie 7 hónaposan, bántalmazó gazdától került hozzánk, fene tudja, hogy milyen lelki sérülésekkel. Ott a nevelés elv az ordítás, következetlenség, verés volt. Egyébként szabálytisztelő, kedves kutyát sikerült "faragni" belőle, csak kutyaközösségben nem jutottunk egyről a kettőre, pedig rengeteg időt és energiát fordítottunk rá.


Keverékekkel sincs gond, de fontos szempont, hogy a gyerek mindenképp szent és sérthetetlen legyen a számára, ne próbálja "megregulázni". Természetesen a gyereket is a kutya (állatok) tiszteletére fogjuk nevelni, de becsúszhat hiba, amikor durvábban nyúl hozzá.


Lehet, hogy akkor megvárom a 3-4 éves kort, amikor már stabilan tudja alkalmazni a "hogyan bánunk egy kutyával" elveket és utána nézünk kutyát.


A yorkie egyébként a szüleimhez került, jó dolga van, csak kissé elkényeztetik. 4 hónaposan belemarkolt a fülébe. Szerencsére nem harapta meg a kutya, de azóta nagy ívben kerüli a babát, pedig most már 10 hónapos és nagyon szeretne haverkodni. (Meg gondolom 10 hónaposan ebben még benne lenne a kutya kiálló testrészeinek a huzogatása is...)

2015. febr. 27. 13:19
 8/9 A kérdező kommentje:

A felsorolt fajtákat csak támpontnak írtam, hogy ők tetszenek. Ha nem szeretnék körültekintő lenni, nem tettem volna fel kérdést, hanem már lenne ilyen kutyánk.


Életem során keverék kutyáim voltak, kivéve a yorkit, így személyes tapasztalatom más fajtákkal nincs.

A segítő hangvételű válaszok hasznosak voltak, köszönet értük!

2015. febr. 27. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisgyerekes anyukaként mondom én is azt, hogy egyik sem.

Pedig nekem az egyik kutyám egy amstaff. Csak nem az első "ilyesmi", ráadásul mi kertes házban lakunk, tehát nem kell a gyerekeim lecincálni a szakadó esőben. Viszont a reggeli sétánk az, hogy elvisszük a nagyot a suliba, tehát így sem ússzuk meg mindig a szar időt. :) Az én kisebbikem 2 ,5 éves volt, amikor vettük, már értette, hogy a kutyát nem lehet gyötörni. Nem írtad, hogy a tied mennyire pici.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de nem ajánlok menhelyi kutyát kisgyerek mellé.

Ragaszkodsz a nagytestűhöz?

2015. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!