Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy labrador-kuvas...

Szerintetek egy labrador-kuvasz keverék megbízható?

Figyelt kérdés
Érvényesülhet a labrador fajta odadása és türelme? úgy hallottam a kuvasz kissé öntörvényű fajta.
2015. márc. 11. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Az én tapasztalatom szerint a szukák, ha külsőre az anya kutyusra hajaznak, akkor belsőleg is. Ugyanez van a kanokkal amelyek egy az egyben a papára.

Mérget persze a lappangó gének miatt ne vegyél rá.

A kuvasz vér miatt ezt a kutyát sem ajánlatos kiengedni a kezedből. Azt hiszem volt ilyen kutya a családban, valami tündér volt. De nagyon vehemens, nem figyelt ha valakit véletlen majdnem fellökött.

2015. márc. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem roti labi keverékem van. Munkamániás és nagyon nagyon okos, pici korától a labis dolgokra kb. tanítani sem kellett, szívta mint a szivacs magába a feladatokat. Most leginkáb egy kigyúrt labinak néz ki, toszta izom, ragyog a fekete bundája és ha ki akarom szedni az autóból, amit öntörvényesen elfoglal, ha nyílik az ajtaja, akkor elkezd morogni. Amúgy egy tündér, de labiként volt kezelve mindig és a roti vonala ezt kihasználta. Lehet hülyén írtam le, de hátha érthető.

Nagyon jó kutya egyébként, de a keverékeknél nem mindig tudod fajtához nevelni, attól függ, miben mi lesz domináns. Jut eszembe, pont azt mondták egyszer rá, hogy ilyen domináns labradort más kutyákkal szemben még nem láttak. Hát azért, mert nem a labi jön ki belőle más kutyákkal szemben.

2015. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ezt nem lehet megmondani, többek között azért sem, mert a túltenyésztés következtében nagyon sok kutyafajta génállománya erősen felhígult (ilyen például a labrador), így semmi garancia nincs arra, hogy az adott fajtára jellemző tulajdonságok megvannak az adott egyedben, illetve hogy a felmenők génjei közül melyek lesznek dominánsak.


Épp tegnap hallottam a tv-ben, hogy Angliában több ember kerül kórházba labrador harapás miatt, mint valamilyen bull terrier támadás miatt. Ez azért erősen elgondolkodtató.

2015. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 - Valószínűleg azért, mert labradorból sokkal több van. Értelmes felmérések szerint a labrador retriever továbbra is a legkevésbé agresszív fajták egyike. De a bullterrierek is inkább a középmezőnyben vannak amúgy.
2015. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak :)
2015. márc. 12. 10:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Angliáról beszéltem, ahol a legnépszerűbb kutyafajta a bull terrier, tehát nem a számbeli fölény miatt nyert a labrador (sajnos).
2015. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2015. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


"The Staffordshire Bull Terrier comes in at number five, but if you include non-registered Staffys and Staffy cross breeds, you might well find the Staffordshire Bull Terrier in the number one spot!"

2015. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvastam. Ez csak üres fecsegés. Számoljuk akkor bele a nem törzskönyves labradorokat is. Nézz már rá erre a rohadt listára, milyen fölényben van a fajta.
2015. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vitatkozhatunk ezen naphosszat, eldönteni akkor sem tudjuk. Nem is ez lett volna a megjegyzésem lényege, hanem az, hogy attól, hogy labradornak hívják, egy kutya még nem lesz feltétlenül édi-bédi, könnyen kezelhető, engedelmes türelmes, megbízható állat. Azon a véleményen vagyok, hogy (függetlenül a fajtától) minden népszerű kutyafajta genetikája erősen felhígul a felelőtlen szaporítás következtében, ezért nem mondható biztosra, hogy milyen természettel lesz megáldva és azokból mit örökíthet tovább. (még ellenőrzött felmenőknél sem 100%, de ilyen-olyan pároztatásoknál pláne nem) Ezért, a kérdésre válaszolva: nem lehet előre megmondani, hogy egy labrador-kuvasz keverékből mi sül ki, lehet, hogy éppen egymás negatív tulajdonságait fogják erősíteni.
2015. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!