Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alomtálca miért nem megoldás?

Alomtálca miért nem megoldás?

Figyelt kérdés
tudom, hogy sok hasonló kérdés van de erre nem lelek választ. 10 hetes yorki kislány és próbálkozunk szobatiszta lenni. sokan azt írják hogy sosem szokja meg az almot hanem ki kell vinni. de ő olyan kicsi és nagyon tud fázni. most meg hideg is van kint. sehogy nem lehet alomtálcához szoktatni?
2015. márc. 12. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Kutya. Úgyhogy nem, nem lehet alomtálcára szoktatni. A kutya nem szívesen ürít a saját helyére, nyilván ha hagyják addig szenvedni akkor kénytelen behu***gyozni, de ez vajon mennyire örömteli neki? Nem csak eü okokból kell levinni hanem hogy érje valami érdekes is, kutyázhasson (ugye odaengeditek majd més kutyákhoz játszani?) szocializálódjon, stb. Tessék levinni 2-3 óránként, ennél sokkal hidegebbek is vannak, nem hal bele. TERRIER, tudod mint a pitbull. Ha nem viszitek le, bekattan. Ha mozgásban van nem fázik, ha mégis, akkor adjatok rá egy kabátkát és kész.
2015. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.

póráz mikortól kell neki?

2015. márc. 12. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan, nem macskád van, hanem kutyád. Ráadásul vettél egy terriert, Kezeld kutyaként. Menjetek le 2-3 óránként, éjszaka aludjon boxban, amikor kiveszed azonnal vidd le, ha napközben alszik, alvás után azonnal vidd le. Szokja meg hogy wc-zni kinn kell, és nem a lakásban (és tök mindegy h az alomtálca vagy az antikszőnyeg közepe). A pisi hozzátartozik a szociális életéhez. Olyan mint amikor te postolsz vagy like-olsz valamit a közösségi oldalon vagy bárhol. Vidd le, adj rá kabátot és ne kényszerítsd természetellenes viselkedésre! 10 hetesen még nem kell túrákat menni - sokan azt mondják nem is szabad - de azt tanulja meg h dolgát végezni lenn kell. Nektek lesz könnyebb ha betartjátok ezt. Neki meg természetesebb.
2015. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Póráz akkortól kell neki, hogy megvetted a kutyát.
2015. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem veszel neki egy kutyakabátot.................?
2015. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Elméletileg egy ilyen kicsi kutya még követ téged minden hova. Főleg ha eltávolodsz tőle. Én pont 10 hetes kora óta póráz nélkül sétáltatom az enyémet (kivétel a nagyon forgalmas utak, bár oda nagyon nem mentünk), igaz border collie, egy terrierrel lehet nehezebb. De ha az elején nem rontod el, és minél többet tudod póráz nélkül sétáltatni, ráerősíteni a behívásokra, erősíteni benne h neki kell vigyáznia h ne hagyjon el téged, ha sokszor tudsz elfutni az ellenkező irányba, ha sokszor tudsz elbújni, akkor még a behívással sem kell sokat szenvedned.

A póráz inkább arra való, h ahol nagyon szükséges: sok ember között, forgalmas úton stb. ott tényleg ne tudjon elmenni 1,5 m-nél messzebb. Ellenben a póráz ne lehet az egyetlen kapocs közted és a kutya között. Ha az, akkor az régen rossz.

2015. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
A kutya nem macska. Nem fog különbséget tenni az alomtálca és a lakás többi része között. Ha megengeded, hogy a lakásba piszkítson, akkor mindenhova fog a lakásban. Az pedig elég messze fog állni a szobatisztaságtól. Ráadásul az ösztöneivel ellentétes, hogy a lakókörnyezetébe végezze a dolgát.
2015. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szia, ha nagyon muszáj, akkor én a leteríthető "kutyapelenkát" ajánlom(de azért sétáltasd is!!!).
2015. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!


Bizonyos mértékig igazad van pórázügyben. Arra azért gondolj, hogy egy jól nevelt és jól kézben tartott kutya életét is megmentheti, pláne egy ilyen pici termetű kutyánál.


Sokszor tanúja vagyok annak, hogy a póráz nélkül sétáltatott kutyák gazdái túl magabiztosan hagyják maguk mögé vagy megelőzni a kutyájukat és nem látván, hogy esetleg mi történik.

Hadd nem részletezzem, de többnyire az ilyen kutyák másznak rá más kutyákra, hagyják ott a végterméket, telefonálgatnak stb.


Tehát a póráz nélküliség ugyan jó dolog, de az ilyen Gazdi igenis figyeljen oda a kutyájára, mert nem csak arról szól a kutyatartás, hogy nem lép le tőle a kutyája, vagy neki szót fogad!:)

2015. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy kutyapelenka letéve a lakásba és a kisebbik kutyám néha odapisil, ha nem bírja ki azt amíg lemegyünk az utcára. Nem kínozom azzal, hogy vissza kelljen tartania több órán át, mert bár szobatiszta és mielőtt nem volt kutyapelenkája kibírta, de így kényelmesebb neki. Kb 1 hét alatt rászoktattam, mert előfordul olyan eset, amikor nem tudom levinni, amikor közbejön valami és olyankor nem akarom, hogy kínlódjon. Én is jobb szeretem ha akkor mehetek WC-re, amikor akarok, és nem úgy mint egy börtönben, hogy akkor mehetek csak ha már a falat kaparom, vagy ha kiengednek.
2015. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!