Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese és bolognese...

Bichon havanese és bolognese nyírása lépésről lépésre?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom hogy havanese vagy bolognese, de amit leginkább tudni szeretnék, hány mm- es fejjel kellene megnyírni? ( mooser 45 gépemhez a legnagyobb fejem 3 mm. Nincs hozzá állítható műanyag.) Ugye még nincs túl jó idő, ezért nem is szeretném túl rövidre nyírni. Tudom hogy trimmelni nem szabad. Ollóval az egész testét még nem tanultam hogyan kell levagni. Más megoldás létezik? Vagy marad a gépezés csak nagyobb fejjel? Segítsetek kérlek :)

2015. márc. 13. 14:53
 1/3 anonim válasza:

Nekem is van egy havanese kutyám, rettenetes hogy mennyire össze tud a bundája kócolódni.. Vidd el inkább egy kozmetikába, ott majd levágják fazonra..

Lehet hogy tudnák neki ritkítani is és akkor hátha nem rahadna bele minden szar, amúgy házilag mi is próbáltuk neki nyírni, de olyan a szőre hogy nem viszi a gép pedig minden nap fésülve van..

2015. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd el kozmetikushoz. A 3mm nem erre van, ritkítani ilyen bundát nem szoktunk. Ilyen időben még a nyári rövidebb fazon előtt belefér egy hosszabb, azt meg ollóval kell.
2015. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Barátom szülei vettek asszem a fresnapfba egy 6-8ezer Ft körüli kutyanyíró gépet, és nekem adták, mert az ő óriási Bobtail kutyájuk szőrét nem viszi. Van 5 féle fej hozzá. Kettőt használok. Az egyik kb 1 centisre nyírja, a másik meg olyan fél centisre. Nekem havanese-puli keverék kutyám van. Fél centisre csak a testén nyírtam le, a fején 1 centis a szőr. Az utcára adok rá kutyaruhát és így nem látszik kint, hogy a testén kisebb a szőre.

A lakásban viszont így nincs melege és nem fázik, jól elvan 22-23 fokban.

2015. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!