Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden esetben 'bűn' szaporító...

Minden esetben 'bűn' szaporítótól vásárolni?

Figyelt kérdés
Leginkább úgy értem, hogy igen tudom, azzal ha szaporítótól veszek állatot, én is támogatom a 'munkáját' és én is hozzájárulok ahhoz hogy még több egyed szülessen nála, ezáltal tönkre téve az anyakutyát és a fajtát is. De mi a helyzet akkor ha egyszerűen nem bírom nézni ami zajlik, és szeretnék megmenteni egy ártatlan kiskutyát vagy épp nagyot aki már nem hoz hasznot? (tudom, menhely, de most nem ez a kérdés) Mert ha nem én akkor majd más megveszi, csak lehet hogy pont szaporító szándékkal, hogy majd ő is pénzt csinál belőle. Amíg lesznek felelőtlen emberek akik olcsón akarnak kutyát, addig úgysem fog leállni ez a folyamat... Tehát ilyen értelemben is bűnös vagyok hiába a jó szándék? Sajnos egy darabig úgysem fog felnyílni az emberiség szeme hogy hatalmas hülyeséget csinál (és nem gondolnám, hogy ennek leginkább ez a néhány ember a kiváltója), addig pedig nem tudom, mennyire számít az az egy-egy ember aki ilyen szándékkal vesz magához kutyát.
2015. márc. 13. 15:16
1 2
 1/13 Trafó1 ***** válasza:
22%

A szaporítók csak a tenyésztők szerint bűnösek, mert rontják az üzletet, ettől függetlenül egy szaporító is vigyázhat a kutyáira mert szép egészséges jól eladható egyedeket akar "termelni".

Mint régen a céhek, vagy most a kamarai tagság stb ha sérted az érdekeket kontár vagy még akkor is ha jobban csinálod mint a "Tudorok"

.Ott vegyél kutyát ahol megtetszik és olcsó.

2015. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
"Bűnös" éppen nem vagy, de nem gondolkodsz hosszú távon, meg nagyban, és ez baj. Minél többen nem veszünk meg csak egy kölyköt, annál kevesebb lesz a szaporító. Ha mindenki úgy áll hozzá, ahogy te, hogy "hát a többiek úgyis hülyék, akkor nem számít", akkor soha semmi nem fog változni. Inkább legyél még egy ember, aki nem támogat szaporítót, több értelme van. Ártatlan megmentésre váró kutyákért pedig keresd fel a legközelebbi gyepmesteri telepet :)
2015. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Minden esetben bun, ha azt nezzuk, ha igy vagy ugy anyagilag tamogatjuk azt, amit csinalnak.

En azt gondolom, ha az a inditek, hogy "olcsobban jutni fajta kutyahoz", akkor bun.

Ha az a inditek, hogy akar fizetek is azert, hogy adott kutyanak jobb legyen, akkor az semmilyen esetben sem bun.


Ugyanakkor, mert nem tudok elmenni az elso valaszolo ervelese felett:

Ha a "szaporito" torzskonyvvet ad, minden esetben, akkor hivatalosan "tenyeszto" max amugy hatalmas segfej, hogy az motivalja, hogy bevetelt szerezzen az allatbol.

Ha viszont torzskonyv nelkul adja, akkor szaporito, mi tobb, az en nagyon sarkalatos velemenyen szerint "hamisito", mert semmi biztositek nincs arra, hogy a torzskonyv nelkuli allat minden ose az adott fajtaba tartozott.

Es ez a igazi valasztovonal, az, hogy rendesen szurve van-e, rendes kajat kap-e, es embersegesen van-e tartva.

2015. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Tudod kérdező, erre szokták mondani, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Hiába jó a cél, amit megfogalmaztál, de az eredmény pont az lesz, hogy a szaporító igazolva látja azt, amit tesz, hiszen hasznot húz a kutyából. Neki mindegy, hogy azért kap pénzt, mert te megszánod a kutyát, vagy azért, mert olcsó pénzért akarsz divatkutyát.


" ettől függetlenül egy szaporító is vigyázhat a kutyáira mert szép egészséges jól eladható egyedeket akar "termelni". "


Nem, sajnos ez nem így van. Ugyanis 20.000-ből nem lehet jól bánni egy kutyával, nem lehet minőségi tápot adni neki, nem lehet betegségekre szűrni és nem lehet állatorvosi költséget fizetni. Mert ezek jelentik azt hogy, ahogyan te fogalmaztál "jól bánik valaki a kutyájával"

Egy tenyésztőnél nem a kennelnév egyszeri kiváltása és a kölykönként 5.000 forintos törzskönyv kerül sokba, hanem a kutyák jólétére fordított súlyos pénzek.

2015. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Azért én a tenyésztőket sem védeném annyira, mert a környezetemben nem egy családnál láttam, hogy tenyésztőtől vett baromi drágán törzskönyvezett kutyát aki az még az 1 évüket sem töltötték be, de már ezer betegségi problémájuk volt. Hozzáteszem, hogy én sem szaporítótól sem tenyésztőtől nem vettem soha kutyát/ cicát. Van egy cicám amit az erdőben találtam egy zsákban. A kutyám hallotta meg a nyávogását. Ma már 4 éves gyönyörű kandúr. Az állatorvos szerint fajtatiszta, annyira szép (skót lógófülű) A kutyám meg úgy került hozzám 1 évesen, hogy a gazdája vitte orvoshoz, hogy ő nem kínlódik vele elaltatja. Mert neki már nyűg. Elkértem tőle, és nemrég volt 6 éves. Keverék kutya de 6 év alatt semmi betegsége nem volt. A húgom törzskönyvezett majdnem 100 ezres kutyáját másodjára viszi műteni, mert valami gond van vele..
2015. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

5, a te talalt cicad pont egy csodalatos pelda arra, amitol a falat tudom kaparni.

(Es itt nem az a celom, hogy barmilyen mertekben is leszoljam ot, vagy teged, mert amit csinaltal (megmenteni egy allatot) minden tekintetben tobb, mint dicserendo, de, )

Nem ertem, honnan veszi barki is, hogy egy allatorvosnak tudnia kellene, vagy egy allatorvos "fajtabiralata" barmilyen jelentosebb erteku, mint egy mozdonyvezetoje, ha arrol van szo, hogy egy allat fajtatiszta-e, vagy fajtajellegeket mutato keverek.

A fajtatisztasagot a torzskonyv bizonyitja, esetleg, ehez erto fajtabiro ertekelese (de az is csak "masodlagos" bizonyitekot er), semmifelekeppen az, hogy egy allatorvos mit mond.

(Es akkor itt ternek ki arra, vannak allatorvosok, akik hozzaertese tobb, mint kritizalhato, siman csak a gyogyitas teruleten is).

Az allatorvos feladat hogy gyogyitson.

Ez olyan, hogy nem veletlenul van kulon sofor, es autoszerelo sem... Pedig mindketto a kocsira van specializalodva..

2015. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
És mi a gond azzal a kutyával? Örökletes, vagy olyan dolog, ami bármelyik kutyával megeshet?
2015. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Mármint a százezres másodjára műtött kutya.
2015. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Válassz akkor fajtamentőktől.Ha küzdeni szeretnél a szaporítók ellen magánemberként,a legrosszabb amit tehetsz,hogy felvásárolsz tőlük.
2015. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

ma 16:12

Nézd.. engem magasról nem érdekel,hogy a cicám vagy kutyám keverék vagy fajtatiszta. Csak leírtam, hogy én nekem honnan van cicám/kutyám. Mivel úgy döntöttem, hogy magamhoz veszem őket, így vállalom a felelősséget is, és mindent megteszek, hogy az állatok megfelelő egészségügyi, testi és lelki állapotban legyenek. Ezért viszem őket orvoshoz ha oltás kell, vagy ha csak úgy gondolom itt az ideje egy általános vizsgálatnak, hogy minden rendben van. Az orvos hál istenek olyan aki még tiszteli az állatokat, és értük van, nem a pénzért. Ő tudja hogy került hozzám a cica, és amikor ivarérett lett, akkor beszélgettünk, hogy ő úgy látja, hogy minden olyan jellegzetesség megvan rajta ami egy adott fajtatiszta egyednél van, így ő arra gondol, hogy akár fajtatiszta cica is lehetne.

Szóval kár volt kiforgatni a szavaimat.. Mint írtam, magasról nem érdekel, hogy törzskönyvezett vagy sem, mert nem az a célom, hogy kölykeik legyenek vagy díjnyertes legyen. A cél az, hogy szépen, boldogan megérjék az öregkort úgy, hogy végig nyugodt életük volt.

Egyébként ő Bobo

[link]

2015. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!